niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólSamorządowcy podsumowali rok

Samorządowcy podsumowali rok

Świebodzin gościł 15 grudnia lubuskich wójtów i burmistrzów w ramach obrad Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Podczas spotkania wręczono nagrody 30-lecia samorządu oraz zaprezentowano wyniki Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego.

Nowa Sól zajęła III miejsce w kategorii Lider Województwa Lubuskiego, I miejsce w kategorii Lider Powiat Nowosolski i III miejsce w kategorii Gmin miejskich. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Lubuskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny.

Miejsce w rankingu to wynik 16 syntetycznych wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe. Organizatorem rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze.

W samorządowym spotkaniu udział wzięła także Marszałek Elżbieta Anna Polak, która mówiła o przyszłości regionu oraz podsumowała kończący się rok. Dziękowała samorządowcom za bardzo dobrą współpracę m.in. w ramach Lubuskiej Rady Samorządowej.

Podczas obrad głos zabrał również senator Wadim Tyszkiewicz, wieloletni prezes Zrzeszenia, który zaprezentował publikację będącą analizą finansów samorządu i wskazującą kierunki rozwoju. – Budujcie dochody własne, bo one was uniezależniają od władzy, budują waszą niezależność – mówił. Obiecał obronę samorządu jak niepodległości, bo jak przekonywał – to fundament państwa.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody 30-lecia samorządu. Uhonorowani zostali m.in. Wadim Tyszkiewicz oraz Natalia Walewska-Wojciechowska – wiceprezydent Nowej Soli ds. społecznych.

fot. Lubuskie


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.3 ° C
6.2 °
2.9 °
88 %
4.6kmh
100 %
niedz.
6 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
6 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE