poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinSamorządowcy podsumowali rok w Świebodzinie

Samorządowcy podsumowali rok w Świebodzinie

Świebodzin gościł lubuskich wójtów i burmistrzów w ramach obrad Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody 30-lecia samorządu oraz zaprezentowano wyniki Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego.

Świebodzin gościł wczoraj lubuskich wójtów i burmistrzów w ramach obrad Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Gospodarz miejsca Tomasz Sielicki podkreślał, że samorząd powinien opierać się na 3 filarach: gospodarka, bez której nie ma rozwoju, mieszkalnictwo, które przywiązuje ludzi do miejsca oraz wysoka jakość usług społecznych – powszechny dostęp do przedszkoli i żłobków, opieka senioralna, komunikacja publiczna. Mówił także o dynamicznym rozwoju Gminy Świebodzin.

W samorządowym spotkaniu w Świebodziński Dom Kultury udział wzięła także Marszałek Elżbieta Anna Polak, która mówiła o przyszłości regionu oraz podsumowała kończący się rok. Dziękowała samorządowcom za bardzo dobrą współpracę m.in. w ramach Lubuskiej Rady Samorządowej.

– Dziękuję za spójny przekaz do mieszkańców regionu lubuskiego. Kiedy wspólnie zdecydowaliście, żeby przekazać cały budżet Lubuskiej Rady Samorządowej na walkę z pandemią, zakręciła mi się łza w oku. Za tę solidarność dziękuję. Samorząd poniósł olbrzymi wysiłek w walce z pandemią, przekierowaliśmy na ten cel 280 mln zł, kosztem wielu inwestycji, na które z pewnością czekaliście. – mówiła marszałek Lubuskie

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody 30-lecia samorządu oraz zaprezentowano wyniki Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Gmina Świebodzin zajęła I miejsce w kategorii Lider Powiatowy i III w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Miejsce w rankingu to wynik 16 syntetycznych wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie.

Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe. Organizatorem rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze.

fot. Lubuskie


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
3.2 °
1.8 °
87 %
2.8kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE