czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólSamowyrób drewna w lesie

Samowyrób drewna w lesie

Nadleśnictwo Nowa Sól informuje o możliwości pozyskania drewna na zasadzie samowyrobu w lasach leżących w obrębie administrowanym przez Nadleśnictwo.

Rosnące koszty ogrzewania, zwłaszcza galopujące ceny węgła sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na zakup drewna z lasów. A jest taka możliwość, by własnym kosztem wyrobić cieńsze drewno i zapłacić mniej.

Jak czytamy, na stronie Urzędu Miasta Nowa Sól zainteresowane osoby proszone są o kontakt do właściwych miejscowo leśniczych (https://nowasol.zielonagora.lasy.gov.pl/lesnictwa) w celu uzgodnienia szczegółów i możliwości przygotowania drewna.

Cennik został opublikowany na stronie UM – http://nowasol.pl/aktualnosci/informacje/komunikat-nadlesnictwa-nowa-sol-drewno-na-opal/19-08-2022

Określenie samowyrób oznacza pozyskanie drewna kosztem nabywcy. Kupujący powinien sam zorganizować prace dotyczące wyrobienia drewna (przycięcia gałęzi, ułożenia ich w stosie), a potem wywiezienia. Oczywiście nie można zapominać o zasadach bezpieczeństwa, przy samowyrobie powinny pracować co najmniej dwie osoby, które używają wyłącznie sprawnych narzędzi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie małe
19.4 ° C
19.4 °
18.9 °
77 %
2.3kmh
50 %
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE