czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPożar mieszkania w Lubsku

Pożar mieszkania w Lubsku

19 sierpnia w budynku wielorodzinnym w Lubsku przy ul. Poznańskiej strażacy prowadzili akcję gaśniczą.

W dniu 19 sierpnia 2022 r.  o godzinie 10:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żarach przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Poznańskiej w Lubsku. Do działań natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Górzyn i OSP Chocicz.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, strażacy zastali pożar w fazie rozwiniętej na pierwszym piętrze budynku (wydobywające się płomienie z okna mieszkania). Mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz budynku.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu akcji gaśniczej pomieszczeń objętych pożarem w mieszkaniu i na poddaszu budynku. Następnie wykonano oddymienie całego budynku, dokonano sprawdzenia kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym wszystkich pomieszczeń w budynku. W działaniach udział brali również: patrol Policji, pracownicy Pogotowia Gazowego i Energetycznego. Cała akcja gaśniczo-ratownicza trwała 3 godziny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
12.8 ° C
13.9 °
12.8 °
92 %
2.2kmh
50 %
czw.
25 °
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE