sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryPożar mieszkania w Lubsku

Pożar mieszkania w Lubsku

19 sierpnia w budynku wielorodzinnym w Lubsku przy ul. Poznańskiej strażacy prowadzili akcję gaśniczą.

W dniu 19 sierpnia 2022 r.  o godzinie 10:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żarach przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Poznańskiej w Lubsku. Do działań natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Górzyn i OSP Chocicz.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, strażacy zastali pożar w fazie rozwiniętej na pierwszym piętrze budynku (wydobywające się płomienie z okna mieszkania). Mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz budynku.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu akcji gaśniczej pomieszczeń objętych pożarem w mieszkaniu i na poddaszu budynku. Następnie wykonano oddymienie całego budynku, dokonano sprawdzenia kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym wszystkich pomieszczeń w budynku. W działaniach udział brali również: patrol Policji, pracownicy Pogotowia Gazowego i Energetycznego. Cała akcja gaśniczo-ratownicza trwała 3 godziny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
-0.3 ° C
0.5 °
-0.5 °
91 %
1.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE