czwartek, 8 grudnia, 2022

Solanin trwa!

W Nowosolskim Domu Kultury uroczyście otwarto kolejną edycję Solanina. Przez kilka dni Nowa Sól będzie mekką fanów mocnych filmowych wrażeń.

14. Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 24-28 SIERPNIA w Nowej Soli. Strona Festiwalu – http://www.solanin-film.pl/, na której znajdzie wszystkie ważne informacje. Nadesłano 296 filmów, z których wybrano 29, które zmierzą się one w Konkursie będącym istotą Festiwalu. Karolina Bruchnicka, Michalina Łabacz, Kuba Armata, Łukasz Ronduda i Mikołaj Trzaska – to tegoroczny MOCNY skład jury, który będzie musiał zadecydować, kto otrzyma statuetkę Solanina.

26 sierpnia

Piątkowe MOCne solenie to między innymi film Bartłomieja Żmudy pod tytułem „Bóg i wojownicy lunaparków”. Po pokazie filmu rozmowa z reżyserem. W piątkowy wieczór Solanin zaprasza na film „Wszystkie nasze strachy” w reżyserii naszego jurora Łukasza Rondudy i z udziałem jurorki Karoliny Bruchnickiej. Po seansie odbędzie się spotkanie z wyżej wymienionymi jurorami.

27 sierpnia

Fabuła: Młoda ukraińska reżyserka teatralna rusza w głąb kraju poszukując współczesnego Hamleta. Jej sztuka staje się początkiem tworzenia intrygującego portretu młodego pokolenia Ukraińców naznaczonego przez wojnę i liczne polityczne wstrząsy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
0.5 ° C
2.2 °
-0 °
88 %
3kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
2 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE