poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólTyszkiewicz przechodzi do opozycji.

Tyszkiewicz przechodzi do opozycji.

Pierwsze dni nowego roku przyniosły zmianę w układzie sił w Nowej Soli. Senator Wadim Tyszkiewicz, wieloletni prezydent miasta nie zostawił suchej nitki na swoim były zastępcy, a obecnym włodarzu Jacku Milewskim. Czarą goryczy miało być doprowadzenie do zmiany Sekretarza w Powiecie Nowosolskim.

– Mój następca, i zastępca, z którym pracowałem 17 lat, który startował do wyborów pod moim szyldem, z komitetu wyborczego z moim imieniem i nazwiskiem w nazwie, całkowicie, z dnia na dzień, odciął mnie od miasta, starostwa, od moich współpracowników, byłych (wydawało się) przyjaciół, z którymi wiele przeszliśmy, począwszy od roku 2002 jeszcze w „Sojuszu Niezależnych”, a później KWW Wadima Tyszkiewicza. Z Jackiem Milewskim od 2 lat w zasadzie już ani razu się nie spotkałem i nie zamieniłem zdania. – napisał na swoim profilu senator.

To fragment długiego wpisu na temat podsumowania roku 2021. Tyszkiewicz wskazuje, że został całkowicie wygumkowany i wyeliminowany z krajobrazu miasta i powiatu przez mojego następcę Jacka Milewskiego. We wpisie dostaje się również jego byłym współpracownikom.

Senator komentuje zdjęcie świąteczne, które wrzucił prezydent Milewski, a na którym widać wiele osób z byłego otoczenia Wadima Tyszkiewicza. – Przez ostatnie 2 lata, niemal wszyscy zerwali ze mną kontakt, zaledwie kilka osób do mnie zadzwoniło, kilka przelotnie spotkałem na ulicy. Jedna odwiedziła mnie w biurze i to bardziej służbowo. – czytamy.

Tyszkiewicz we wpisie używa wielu gorzkich słów pod adresem Milewskiego – U Jacka Milewskiego nie istnieje coś takiego jak sprzeciw czy inne zdanie. Póki byłem jego szefem, pewne cechy charakteru skrywał. Znałem jego słabości, ale miałem nadzieję, że jako prezydent te negatywy nie ożyją. Ożyły. Teraz wyszło „szydło z worka”.

Były prezydent zarzuca również sympatie z Prawem i Sprawiedliwością oraz rządowymi mediami. Wskazuje również, że mimo bycia dobrym administratorem, Milewski nie ma wizji prezydentury. Wymienia wszystkie inwestycje, które w ostatnich latach wydarzyły się w mieście, a które były w planach, które pozostawił i czeka na pierwszą autorskie zadanie wykonane przez Milewskiego.

Na sam koniec pozostawia jednak zapewnienie – Po dwóch latach milczenia (zaledwie może kilka razy zabrałem głos w sprawie miasta) od dziś postaram się być rzetelnym recenzentem, tego co się dzieje w mieście i wokół niego. – pisze Tyszkiewicz co jasno wskazuje, że będzie przechodzi do opozycji.

Czy prezydent Milewski odpowiedział na te wpisy?

I tak i nie. Wprost nie odniósł się do zarzutów Wadima Tyszkiewicza. Jednak kilka dni po wpisie udostępnił grafikę z następującym tekstem – Jeśli ktoś o Tobie mówi źle, Ty milcz, albo mów o nim tylko dobrze. Bo w życiu nie chodzi o to, by dorównać do czyjegoś niskiego poziomu, ale o to by być ponad nim…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
5.9 ° C
7.2 °
5 °
55 %
6.2kmh
98 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
7 °
czw.
18 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE