środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólUczniowie oznakują trasy rowerowe

Uczniowie oznakują trasy rowerowe

Uczniowie z Polski i Niemiec przygotowują oznakowanie najpopularniejszych tras alternatywnych ścieżki Kolej na rower.

Na warsztatach prowadzonych w ramach projektu pn.: „Dziedzictwo kulturowe na pograniczu polsko-niemieckim – rowerem przez powiat nowosolski” uczniowie poznają zasady znakowania szlaków turystycznych z użyciem znaków malowanych, tabliczek i słupków.

Elementem wspólnych warsztatów była wyjazd na ścieżkę rowerową i dawny most kolejowy nad Odrą w miejscowości Stany. Kolejne spotkanie partnerów z Polski i Niemiec ma się odbyć we wrześniu podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim. Wtedy właśnie planowane jest oficjalne otwarcie oznakowanych przez młodzież tras – informuje Powiat Nowosolski.

Fot. Powiat Nowosolski

Projekt, dzięki któremu powstanie oznakowanie 140 km tras rowerowych realizowany jest w ramach transgranicznej współpracy uczniów z Polski i Niemiec.

Rowerowe wycieczki, bliższe czy dalsze potrafią przynieść nam dużo radości i satysfakcji. Poza tym to przecież samo zdrowie! Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywności. W ostatnich latach moda na sport jest coraz większa, cykliści na pewno chętnie będą chętnie korzystać z oznakowania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
-3.4 ° C
-1.7 °
-5.5 °
79 %
2.1kmh
3 %
śr.
2 °
czw.
4 °
pt.
3 °
sob.
6 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE