piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólUczniowie oznakują trasy rowerowe

Uczniowie oznakują trasy rowerowe

Uczniowie z Polski i Niemiec przygotowują oznakowanie najpopularniejszych tras alternatywnych ścieżki Kolej na rower.

Na warsztatach prowadzonych w ramach projektu pn.: „Dziedzictwo kulturowe na pograniczu polsko-niemieckim – rowerem przez powiat nowosolski” uczniowie poznają zasady znakowania szlaków turystycznych z użyciem znaków malowanych, tabliczek i słupków.

Elementem wspólnych warsztatów była wyjazd na ścieżkę rowerową i dawny most kolejowy nad Odrą w miejscowości Stany. Kolejne spotkanie partnerów z Polski i Niemiec ma się odbyć we wrześniu podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim. Wtedy właśnie planowane jest oficjalne otwarcie oznakowanych przez młodzież tras – informuje Powiat Nowosolski.

Fot. Powiat Nowosolski

Projekt, dzięki któremu powstanie oznakowanie 140 km tras rowerowych realizowany jest w ramach transgranicznej współpracy uczniów z Polski i Niemiec.

Rowerowe wycieczki, bliższe czy dalsze potrafią przynieść nam dużo radości i satysfakcji. Poza tym to przecież samo zdrowie! Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywności. W ostatnich latach moda na sport jest coraz większa, cykliści na pewno chętnie będą chętnie korzystać z oznakowania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
9 ° C
10.5 °
8.9 °
66 %
4.8kmh
100 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
12 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE