niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinBudują rondo pod Gubinem

Budują rondo pod Gubinem

Zamiast zwykłego skrzyżowania – rondo. Trwają prace budowlane na drodze do Gubinka.

Trwa inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze, która obejmuje skrzyżowanie DK32 z DW285 na trasie do Gubinka. Skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze, umowa na roboty opiewa na kwotę 3,8 mln zł. Termin realizacji inwestycji to lipiec 2022 r.  Zakres prac obejmuje: przebudowę istniejącego skrzyżowania drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 285 na skrzyżowanie typu rondo, skanalizowanie ruchu w obrębie ronda poprzez wykonanie dojazdów z zastosowaniem typowych wysp dzielących na wlotach DW285 oraz wydłużonych wysp kanalizujących w formie krzywej „esowej” dla redukcji prędkości na wlotach DK32, przebudowę przepustów drogowych, budowę kanału technologicznego, budowę oświetlenia drogowego.

W planach jest również budowa drugiego ronda w okolicach Gubina – przebudowane zostanie skrzyżowanie DK32 z DW285 na wysokości miejscowości Czarnowice. Przetarg na roboty budowlane, dotyczący tej inwestycji ma ruszyć w drugiej połowie bieżącego roku. Wartość zadania wynosi ok. 8 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
11.9 ° C
12.4 °
11.7 °
95 %
2.1kmh
99 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE