poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólUmowa o dofinansowanie budowy obwodnicy Nowej Soli (etap III) podpisana

Umowa o dofinansowanie budowy obwodnicy Nowej Soli (etap III) podpisana

W Ministerstwie Infrastruktury została podpisana umowa o udzielenie dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania obwodnicowego pod nazwą „Budowa obwodnicy Nowej Soli – Etap III”.

Inwestycja znajduje się w ciągu dróg wojewódzkich i jest administrowana przez Zarząd Województwa. Całkowita wartość tego zadania wyniesie 46,1 mln zł, a przyznana kwota dofinansowania z Funduszu to 23 mln zł.

Umowę podpisał sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber w obecności posła na Sejm RP Marka Asta oraz wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

„Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zwiększa się komfort życia i bezpieczeństwo w wielu regionach naszego kraju. Kierujemy do samorządów wsparcie na niespotykaną dotąd skalę, co pozwala na przebudowę, remonty i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. Teraz z pomocy rządu mogą skorzystać także samorządy budujące obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich” – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Jak podkreślił wojewoda inwestycja jest kluczowa dla regionu i oczekiwana przez mieszkańców. 3 etap południowej obwodnicy Nowej Soli dopina tzw. ring obwodnic Nowej Soli i jest ważny dla terenów inwestycyjnych oraz wyprowadzenia ruchu z terenów zamieszkałych i rekreacyjnych.

Planowany termin oddania Zadania do użytkowania to III kwartał 2024 roku.

Początek Etapu III zlokalizowany jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 315 i 292, tj. na włączeniu do istniejącego odcinka obwodnicy Nowej Soli. Budowa III Etapu kończy się przed mostem na rzece Odrze,  za skrzyżowaniem projektowanej obwodnicy z istniejącą drogą wojewódzką nr 315 oraz drogą powiatową nr 1030F przebiegającą po wale przeciwpowodziowym. Inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ma mieć długość około 1,7 km.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
14.4 ° C
14.4 °
12.2 °
91 %
0.9kmh
79 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE