piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólZero tolerancji dla agresji wobec policjantów

Zero tolerancji dla agresji wobec policjantów

Policjanci z Nowej Soli doświadczyli agresji ze strony poszukiwanego mężczyzny wobec którego podjęli interwencję, a jeden z nich został brutalnie zaatakowany.

W środę 17 sierpnia około godziny 8:00 w Nowej Soli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego nowosolskiej jednostki podjęli interwencję wobec mężczyzny, który z wyglądu przypominał osobę poszukiwaną. Na pytanie policjanta o jego dane osobowe ten w odpowiedzi uderzył funkcjonariusza pięścią w twarz, a następnie wyciągnął zza pleców szklaną butelkę, którą zaatakował policjanta chcąc doprowadzić do odstąpienia od wykonywanych z nim czynności.

Mimo tego, że mundurowi wzywali 46-latka do zachowania zgodnego z prawem, ten nadal stawiał czynny i bierny opór, a ponadto znieważał interweniujących policjantów. Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny, ale nie zważając na to funkcjonariusze szybko jego obezwładnili i doprowadzili do jednostki Policji. Usłyszał on zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe podjęte przez funkcjonariuszy Policji, znieważenia jak i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów przy przyjęciu dopuszczenia się zarzuconego jemu czynu w warunkach występku chuligańskiego.

Za zarzucony czyn grozi podejrzanemu kara do 3 lat pozbawienia wolności. W dniu 19 sierpnia 2022 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli, Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
pochmurnie
16 ° C
16.7 °
15.9 °
66 %
2.2kmh
22 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE