czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowe autobusy szynowe w POLREGIO

Nowe autobusy szynowe w POLREGIO

Trzy nowe szynobusy pojawią się w województwie lubuskim. Pod koniec listopada zakończył się przetarg na ich zakup. Będą to autobusy szynowe z serii SA 136 wyprodukowane przez PESĘ.

Zakupione przez POLREGIO autobusy szynowe zostały wyprodukowane przez polskiego producenta, przedsiębiorstwo PESA. Szynobusy będą mogły przewieźć na pokładzie łącznie 300 pasażerów, którzy będą mogli korzystać z WiFi. Szynobusy z serii SA 136 mogą osiągać maksymalną prędkość 120 km/h. Oprócz WiFi są wyposażone także w monitoring wizyjny. O nowym zakupie mówił prezes POLREGIO, Adam Pawlik.

Każdy dodatkowy skład to dla nas szansa na zwiększenie komfortu podróżnych, dlatego staramy się systematycznie powiększać tabor POLREGIO. Nowe jednostki trafią tam, gdzie aktualnie są największe potrzeby, a w tym momencie jest to oczywiście województwo lubuskie. Mamy nadzieję, że dodatkowe jednostki taborowe spełnią oczekiwania podróżnych. Jednocześnie cały czas ciężko pracujemy nad dalszą poprawą sytuacji w regionie.

Jak tylko zakończy się przegląd P3.2. szynobusy wyjadą na lubuskie tory. Będą mogły poruszać się zarówno po trakcjach elektrycznych, jak i tych, które nie są w nią wyposażone. Urząd Marszałkowski informuje, że to kompromis, który uwzględnia wymogi Komisji Europejskiej, mówiące o braku możliwości zakupu taboru spalinowego z środków unijnych, oraz rozwiązuje sprawę za małej liczby zelektryzowanych linii kolejowych w Lubuskiem.

Zakup kolejnych szynobusów ma na celu zapewnienie pasażerom większego komfortu podróżowania liniami POLREGIO oraz zwiększyć pewność przejazdów. Oprócz trzech nowych autobusów szynowych do naszego województwa trafią także dwa nowe pociągi hybrydowe. Ten kolejny, zaplanowany już zakup poprawi system komunikacji w północnej części woj. lubuskiego.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE