czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraOd poniedziałku nowy rozkład jazdy MZK

Od poniedziałku nowy rozkład jazdy MZK

Zimowa przerwa w nauce to okres oczekiwany przez uczniów, który wiąże się z kilkoma zmianami w przestrzeni miejskiej. W związku z rozpoczynającymi się od poniedziałku, 12 lutego, feriami zimowymi, zmieni się kursowanie autobusów MZK w naszym mieście. Przez dwa tygodnie będzie obowiązywał inny rozkład jazdy.

Podczas zimowej przerwy w nauce mieszkańcy naszego miasta mogą spodziewać się kilku zmian w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji. Będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy, który obejmuje mniej kursów niektórych linii autobusowych.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował, że od poniedziałku, 12 lutego, do piątku, 23 lutego 2024 r. autobusy wszystkich linii kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy obowiązujących podczas ferii i wakacji. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie obowiązywać rozkład jazdy znajdujący się w niebieskiej kolumnie na tabliczkach przy przystankach.

Ta informacja jest szczególnie istotna dla osób korzystających na co dzień z transportu publicznego. Warto sprawdzić wchodzące od poniedziałku zmiany, aby szybciej zaplanować swoje trasy i uniknąć ewentualnych utrudnień związanych z dostosowaniem się do nowych rozkładów jazdy.

Przejście na rozkłady obowiązujące w okresach ferii i wakacji ma zapewnić płynność podróży oraz dostosować ilość kursów do zmniejszonego zapotrzebowania w okresie zimowej przerwy w nauce.

Zmiany w kursowaniu autobusów obowiązują tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy autobusy będą jeździć zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy (zielona i czerwona tabelka na tabliczkach przy przystankach). Pełny rozkład jazdy autobusów MZK można sprawdzić na stronie zakładu: rozklad.mzk.zgora.pl.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE