czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUtrudnienia w ruchu drogowym. Zmiana w kursowaniu autobusów MZK

Utrudnienia w ruchu drogowym. Zmiana w kursowaniu autobusów MZK

Z powodu przejazdu kolumny protestujących rolników w piątek, 9 lutego, w Zielonej Górze pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. W związku z zamknięciem ulicy Bohaterów Westerplatte nieczynne będą przystanki Centrum. Zmiany w kursowaniu autobusów rozpoczną się o godzinie 11:00.

W całej Polsce 9 lutego odbędą się protesty polskich rolników w związku z wprowadzeniem Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Strajk globalny będzie można zauważyć także w Zielonej Górze. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Protesty rolników także w Zielonej Górze. Zablokują główną ulicę. Utrudnienia w ruchu obejmą także autobusy MZK.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował, że w piątek, 9 lutego, w godzinach 11:00-15:00 mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu miejskich autobusów. W związku z tym podróżni muszą liczyć się z możliwymi opóźnieniami komunikacji miejskiej, szczególnie na trasach, które znajdują się w centrum miasta. Rolnicy będą przejeżdżać m.in. przez ulicę Wrocławską, Podgórną, Chrobrego, Bohaterów Westerplatte oraz aleje Wojska Polskiego i Konstytucji 3 Maja.

Od godziny 13:00 do godziny 13:34 (lub dłużej) nie będzie można przejechać ulicą Bohaterów Westerplatte ze względu na przystanek protestujących pod pomnikiem Bohaterów. Ruch drogowy będzie zamknięty w obydwu kierunkach. W związku z tym, w tym czasie, nieczynne będą przystanki Centrum.

Podróżujący komunikacją miejską mogą skorzystać z interaktywnej mapy, która umożliwia śledzenie ruchu autobusów w czasie rzeczywistym. Mapa dostępna jest na stronie: traveller.mzk.zgora.pl.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE