czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraProtesty rolników także w Zielonej Górze. Zablokują główną ulicę

Protesty rolników także w Zielonej Górze. Zablokują główną ulicę

W piątek, 9 lutego, w całej Polsce odbędą się protesty polskich rolników w związku z wprowadzeniem Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Strajk generalny odbędzie się w wielu miejscach, w tym także w Zielonej Górze. Utrudnienia na drogach rozpoczną się około godziny 12:00.

W samo południe, w piątek, 9 lutego, z parkingu przy nowym cmentarzu na ulicy Wrocławskiej wyruszą okoliczni rolnicy. Protestujący korzystają z prawa do zgromadzeń. W kolumnie przejadą m.in. ulicami Lwowską i Podgórną, a później Chrobrego i Bohaterów Westerplatte. Przystanek na trasie zaplanowany jest na placu Bohaterów, gdzie odbędzie się briefing prasowy i przedstawienie postulatów protestujących.

Z tego powodu w godzinach od około 13:30 do 14:00 będzie zamknięty odcinek ulicy Bohaterów Westerplatte od ulicy Ułańskiej do ulicy Kupieckiej. Nie będzie możliwość przejazdu zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Po briefingu kolumna przejedzie dalej na aleję Wojska Polskiego aż do ronda PCK, gdzie skręci w ulicę Dąbrówki i zakończy trasę ponownie przy parkingu cmentarza na ulicy Wrocławskiej. Utrudnienia w ruchu drogowym przewidziane są do godziny 15:00.

Rolnicy zadeklarowali, że podczas protestu będą poruszać się swoimi pojazdami z niską prędkością, utrzymując tempo około 5-10 km/h. Ich głównym celem jest zwrócenie uwagi na problematykę związaną z wprowadzeniem Zielonego Ładu oraz napływem towarów z Ukrainy, które według nich zagrażają lokalnym producentom. Ich determinacja, pomimo powolnego tempa protestu, może mieć wielkie znaczenie dla społeczności lokalnych, jak i całego kraju.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE