czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZ Uniwersytetu Zielonogórskiego na Eurowizję... Danti – muzyczna duma uczelni

Z Uniwersytetu Zielonogórskiego na Eurowizję… Danti – muzyczna duma uczelni

Bryska, Justyna Steczkowska, Luna oraz… Danti! Co ich łączy? Wszyscy są pełni pasji do muzyki i postanowili podjąć wyzwanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2024, prezentując swoje utalentowane głosy na preselekcjach. Daniel Hutor, znany jako Danti, jest studentem Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Daniel Hutor, znany szerszej publiczności jako DANTI, to niezwykły talent muzyczny, którego droga do sceny Eurowizji 2024 jest pełna pasji, determinacji i wytrwałości. Swoją muzyczną podróż rozpoczął już 10 lat temu, grając z rodziną piosenki disco polo na weselach. Jednak to dopiero 4 lata temu, czyli od razu po rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim, zaangażował się w rozwój swojej wokalnej kariery. Teraz, mając 23 lata, Daniel studiuje edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, równocześnie pracując jako nauczyciel w przedszkolu.

Daniel to nie tylko utalentowany wokalista, ale także utalentowany autor tekstów. Jego piosenka zgłoszona do preselekcji na Eurowizję 2024, zatytułowana „Queen of the night”, jest świadectwem jego niezwykłego talentu. Utwór opowiada o sile rozmowy ze sobą samym jako sposobie na rozwiązanie problemów i znalezienie motywacji do działania. Daniel jest autorem tekstu zgłoszonej przez siebie piosenki, a o warstwę muzyczną zadbał producent Przemek Puk (współpracował m.in. z Dodą i Natalią Szroeder).

Danti jest nie tylko utalentowanym wokalistą, ale także scenicznym performerem, który potrafi zachwycić publiczność swoim głosem i interpretacją. Jego udział w programie Szansa na sukces oraz wygrana w castingach do teatru Studio Buffo świadczą o jego wszechstronności i profesjonalizmie. Nieustannie dąży do rozwoju swojej kariery artystycznej, pozostając wierny swoim marzeniom i pasji. Jego droga do Eurowizji 2024 to kolejny etap muzycznej podróży.

Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać polskich kandydatów do konkursu. Wszystkie kraje biorące udział w Eurowizji mają czas do 10 marca, aby wysłać komisji zwycięzców swoich wewnętrznych konkursów. Trzymamy kciuki za Daniela, aby dostał się do kolejnych etapów konkursu!


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE