piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraOstatnie dni głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim

Ostatnie dni głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim

Już tylko do niedzieli, 14 stycznia, jest możliwość głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Każdy z mieszkańców Zielonej Góry może zagłosować na maksymalnie 4 zadania.

Od 1 do 14 stycznia trwa głosowanie na projekty, które zostaną sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Zielonej Góry. Głosować można tylko raz, ale za to na maksymalnie 4 zadania. W sumie do budżetu zostało zgłoszonych 36 pomysłów dotyczących Miasta Zielona Góra oraz 13 dotyczących Dzielnicy Nowe Miasto.

Zielonogórzanie mogli wcześniej zgłaszać swoje projekty, których wykonanie mieści się w kwocie od 100 tysięcy do 1 miliona złotych. Wśród tych najdroższych pojawiły się:

  • Kolorowy plac zabaw i boisko „Pod Hubą” przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i Św. Cyryla i Metodego miejscem rekreacji dla całych rodzin – doposażenie, naprawa, rewitalizacja – chodzi o doposażenie placu zabaw m.in. w urządzenia edukacyjne, nowe kosze do gry w koszykówkę czy sygnalizację świetlną oraz naprawę nawierzchni placu zabaw.
  • Chynów – nasza mała ojczyzna – w projekcie znalazło się kilka punktów m.in. oświetlenie ulic na Osiedlu Kolorowym, postawienie bezobsługowej tężni solankowej oraz zbudowanie strefy chillout.
  • Falubaz Junior – minitor i nowoczesna szkółka żużlowa dla przyszłych mistrzów – projekt obejmuje budowę minitoru oraz zakup sprzętu żużlowego i busa do przewozu zawodników.
  • Rozpalamy dołek – profesjonalne oświetlenie stadionu dla kibiców piłki nożnej – chodzi o wykonanie profesjonalnego oświetlenia przy boisku piłkarskim MOSiR-u.
  • Budowa/Rozbudowa szatni sportowych w hali przy ul. Cyryla I Metodego 9.
  • Na zdrowie Bezdomnym Zwierzętom – wyposażenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w sprzęt i środki do walki z chorobami zakaźnymi – w projekcie mowa o zakupie urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń, przedmiotów, odzieży pracowników/wolontariuszy oraz doposażeniu gabinetu weterynaryjnego.
  • Bezpieczeństwo na Dolinie Gęśnika – parking i chodniki – w projekcie chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz kierujących samochodami przy Dolinie Gęśnika poprzez m.in. budowę nowego chodnika od ulicy Batorego przez ulicę Źródlaną.

W projektach dotyczących Dzielnicy Nowe Miasto przeważają zadania za kwotę od 400 do 500 tysięcy. Można zagłosować m.in. na wzmocnienie infrastruktury krytycznej dla bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zakup sprzętu ratowniczego dla OSP Racula, budowę dróg w Zawadzie czy wspólny projekt wszystkich sołectw, który zawiera główne zadania 17 dzielnic Zielonej Góry.

Głosowanie odbywa się na stronie zielonagora.konsultacjejst.pl. Natomiast szczegóły dotyczące wszystkich projektów znajdziecie TUTAJ. Każdy z głosujących musi podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, wyszczególniając miejscowość, ulicę, numer domu i ewentualny numer mieszkania.

Przypominamy, że w roku 2024 na Budżet Obywatelski zostanie przekazanych 7,5 miliona złotych. 20% tych środków pokryje zadania wykonane na terenie Dzielnicy Nowe Miasto, a 80% zadania w Mieście Zielona Góra.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE