czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolityczki i działaczki apelują do młodych: „Idźcie na wybory”

Polityczki i działaczki apelują do młodych: „Idźcie na wybory”

W środę, 20 września, na niecały miesiąc do wyborów parlamentarnych siedem polityczek i działaczek spotkało się na wspólnej konferencji, aby zaapelować do młodych Lubuszan w sprawie udziału w wyborach.

Młodzi do wyborów!” – tak brzmiało główne hasło konferencji. Powołując się na dane  raportu Debiutanci 2023, uczestniczki konferencji przekazały, że tylko 43% młodych Polaków jest zdecydowana głosować.

Konferencję rozpoczęła Nadia Oleszczuk-Zygmuntowska, jedna z kandydatek na Sejm i aktywistka na rzecz praw kobiet związana z Radą Konsultacyjną Strajku Kobiet. „Rozumiem waszą frustrację. Rozumiem, że często polityka kojarzy wam się z nie załatwianiem pewnych spraw, ale z kłótniami, z tym, że politycy nie spełniają swoich obietnic. Tak, bardzo często politycy nie spełniają swoich obietnic, ale zmiana nie zaczyna się od góry” – mówiła aktywistka.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Polityczki i działaczki namawiają do pójścia na wybory i oddania głosu, aby zmienić to widzenie polityki. Dzięki wybraniu swoich kandydatów, Polacy mają realny wpływ na zmiany w kraju.

W konferencji uczestniczyła również Pani Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Anna Polak. Kandydatka na Sejm powiedziała, że zdecydowała się kandydować w wyborach, „żeby walczyć za uczciwą i wolną Polskę, żeby zapewnić nam normalną, dobrą przyszłość”. Celem Pani Marszałek jest poprawienie sytuacji edukacji i praw kobiet w Polsce. „To od nas zależy, jaki będzie wynik wyborów, ale musimy pójść, musimy wrzucić tę kartkę” – apelowała.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Codziennie my, kobiety, podejmujemy dziesiątki decyzji w ważnych sprawach i w mniej ważnych, a 15 października będzie jedna z najważniejszych decyzji. Będzie to decyzja, czy chcemy szkoły otwartej, czy chcemy, aby prawa kobiet były respektowane, czy chcemy, będą w ciąży czuć się bezpiecznie, czy nie. O tym wszystkim decydują politycy, nie my, ale to my tych polityków do Sejmu i Senatu wybieramy” – tłumaczyła podczas konferencji Zofia Szozda, Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet i członkini Zarządu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Obecne na konferencji kobiety apelowały, aby każda z kobiet, która jest pewna swojego udziału w wyborach, zabrała na nie również swoją koleżankę, siostrę, mamę, ciocię czy sąsiadkę, ponieważ każdy głos się liczy.

Podczas konferencji wypowiedziała się także Nikola Soboń, która będzie po raz pierwszy iść na wybory. „Nic nie zmieni się, dopóki my, młodzi, nie pójdziemy na wybory” – przekonywała zgromadzonych i oglądających online jej wystąpienie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.4 ° C
14.5 °
13.4 °
98 %
2.3kmh
82 %
śr.
13 °
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE