niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościTVP Gorzów na polityczne zlecenie Prawa i Sprawiedliwości?

TVP Gorzów na polityczne zlecenie Prawa i Sprawiedliwości?

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Rządzące Prawo i Sprawiedliwość czuje w skali Polski na karku oddech opozycji. W województwie lubuskim jest inaczej, już dawno partia Kaczyńskiego ogląda plecy Koalicji Obywatelskiej. Do gry wchodzi zatem TVP Gorzów, który swoim sztandarowym programem jak tylko może promuje rządzącą partię.

Wystarczy spojrzeć na rozpiskę gości codziennego programu „Rozmowy Dnia”, aby dowiedzieć się jakich kandydatów promuje rządowe medium. Od lipca w udostępnionych programach jak na lekarstwo można szukać kandydatów opozycyjnych partii.

Tylko w sierpniu i wrześniu, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości byli gośćmi „Rozmowy Dnia” 10 razy na 21 opublikowanych programów. To prawie połowa, a jak dołożymy do tego informację, że w pozostałych programach nie było ani jednego kandydata lub kandydatki opozycji to dopiero mamy pełny obraz.

Wrzesień to już kulminacja polityków PiS. Do programu zaproszono: Jerzego Maternę, Tomasza Rafalskiego, Jacka Kurzępę, Elżbietę Płonkę, Dariusza Jaworskiego czy Marka Asta. Wcześniej gośćmi byli Łukasz Mejza czy Grzegorz Maćkowiak (kandydat do Senatu RP).

Popularna posłanka z Gorzowa Krystyna Sibińska, ostatni raz w TVP gościła ponad 2 miesiące temu – To dawno nie jest publiczna telewizja. To telewizja partyjna w służbie Pisu! – odpowiada wzburzona, gdy prezentujemy jej nasze obserwacje.

Marszałek Elżbieta Anna Polak w sumie to nie pamięta kiedy ostatni raz gościła w TVP – Telewizja, która finansowana jest z naszych podatków promuje jedynie rządzącą partię – mówi w rozmowie z nami.

Okazuje się, że wcześniejsze statystyki są… dramatyczne. Według zestawienia przygotowanego przez członka rady programowej TVP Sławomira Szenwalda w okresie od 1 marca do 30 kwietnia 2023 r. przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wystąpili 293 razy w różnych programach informacyjnych czy publicystycznych co przełożyło się na 5 godz. 10 min. ekspozycji na antenie. W tym samym okresie pozostałe partie byłe prezentowane… 6 razy przez ok. 39 min.

Powszechnie stosowana jest manipulacja, że przy relacjach np. z otwarcia przedszkola w jakiejś miejscowości do kamery wypowiada się np. wojewoda lub innych członek PiS, który na otwarcie przedszkola był zaproszony, a już miejscowy wójt czy burmistrz nie – zauważa S. Szenwald.

Pozostali członkowie rady programowej TVP z ramienia opozycji: Ewa Zdrowowicz – Kulik (Nowoczesna), Arkadiusz Mieczyński, (PO), Maciej Szykuła (PSL) i Marcin Kęsy (Lewica) od dawna głosują, że TVP nie realizuje misji do której została stworzona.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE