niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPowstał Lubuski Zespół Parlamentarny - znamy skład

Powstał Lubuski Zespół Parlamentarny – znamy skład

Pod koniec listopada ukonstytuował się Lubuski Zespół Parlamentarny. Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, zainteresowani sprawami istotnymi dla województwa lubuskiego. Poznaliśmy skład zespołu, jednak nie wszyscy lubuscy parlamentarzyści wezmą udział w pracach.

Szefem zespołu podobnie jak w poprzedniej kadencji został Dr hab. Waldemar Sługocki, prof. UZ. Jego zastępcami będą cztery kobiety: Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica), Maja Nowak (Polska 2050 – TD), Krystyna Sibińska (KO) oraz Katarzyna Osos (KO).

Jak na parlamentarny skład przystało w prace zaangażują się również wszyscy Senatorowie wybrani z naszego regionu, czyli Mirosław Różański (TD), Władysław Komarnicki (KO) oraz Wadim Tyszkiewicz (NiS – Niezależni i Samorządni). Pozostałymi członkami zespołu została posłanka Elżbieta Anna Polak (KO) oraz posłowie Robert Dowhan (KO) oraz Stanisław Tomczyszyn (PSL – TD).

Ponownie w Lubuskim Zespole Parlamentarnym nie pracują posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Podobna sytuacja była w ubiegłej kadencji. Zapytaliśmy Waldemara Sługockiego czy otrzymali zaproszenie do pracy w grupie:

Jestem w Sejmie od VII kadencji i w żadnej z dotychczasowych nie uczestniczyli w pracach Lubuskiego Zespołu Parlamentarnego. Jakie są powody – nie wiem. Wydaje mi się, że to po prostu poczucie braku sprawczości, ani jak byli w opozycji, ani gdy rządzili. Zespół jest otwarty i zapraszamy członków Prawa i Sprawiedliwości do pracy, poza jednym, którego nazwiska nie wypowiem – wskazał Waldemar Sługocki, mając zapewne na myśli skompromitowanego polityka Łukasza Mejze.

Jakie są główne zadania zespołu? O tym możemy przeczytać w regulaminie, dostępny na stronie sejm.gov.pl:

Do zadań Zespołu należy w szczególności:
1) określenie kluczowych spraw dla regionu lubuskiego,
2) sporządzanie planu wspólnej pracy w ramach poszczególnych zagadnień,
3) spotkania z przedstawicielami poszczególnych ministerstw w celu zainteresowania sprawami lubuskimi,
4) spotkania z samorządowcami w celu polepszenia współpracy.

fot. FB Waldemar Sługocki

✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE