niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraProtest rolników zamyka drogi. Kierowcy przygotujcie się na utrudnienia

Protest rolników zamyka drogi. Kierowcy przygotujcie się na utrudnienia

We wtorek, 20 lutego, droga ekspresowa S3 pomiędzy Zieloną Górą a Świebodzinem będzie zamknięta. Przejazd w godzinach 9:30-20:00 będzie niemożliwy ze względu na planowany protest rolników. Informacja ta została przekazana przez Policję Zielona Góra, która apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Zamknięcie drogi ekspresowej S3 na odcinku między węzłem Zielona Góra Północ a węzłem Świebodzin Południe wywoła szereg utrudnień w ruchu drogowym. Tylko pojazdy uprzywilejowane będą miały możliwość poruszania się korytarzem życia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostaną skierowani na miejsce, aby zapewnić objazdy i zabezpieczyć przebieg protestu, jak również kierować ruchem na pozostałych drogach.

Organizator protestu zapewnił, że droga krajowa DK32 (obwodnica Sulechowa w kierunku Wolsztyna) oraz droga powiatowa, znana jako „stara trójka”, pozostaną przejezdne dla mieszkańców. Warto jednak zapoznać się z zaplanowaną organizacją ruchu, aby uniknąć długich opóźnień i utrudnień w podróży.

Od godziny 9:30 20 lutego 2024 roku obowiązywać będzie następująca organizacja ruchu:

Kierunek Świebodzin – Sulechów:

  • Policjanci będą przekierowywać kierowców z drogi ekspresowej S3 na drogę powiatową, tzw. „starą trójkę”, przez Rosin i Kalsk do Sulechowa.

Sulechów skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Północnej:

  • Funkcjonariusze będą kierować pojazdy osobowe w stronę objazdów ulicami Warszawską i Zielonogórską w kierunku na „starą trójkę” do Cigacic i Zielonej Góry.
  • Samochody ciężarowe będą kierowane od ulicy Północnej w stronę drogi wojewódzkiej DW278 lub drogi krajowej DK32.

Kierunek Nowa Sól – Zielona Góra:

  • Policjanci będą kierować samochody ciężarowe na drogę wojewódzką DW 282/279 Nowy Kisielin – Droszków – most w Milsku.
  • Samochody ciężarowe, zmierzające do Strefy Aktywności Gospodarczej oraz firm przy Trasie Północnej, po weryfikacji będą przepuszczane przez funkcjonariuszy do docelowego obiektu.

Zielona Góra – węzeł Północny:

  • Samochody osobowe na węźle Północnym zostaną skierowane na Trasę Północną i dalej na „starą trójkę” przez Zawadę i Cigacice.
  • Zamknięty zostanie wjazdy na trasę S3 w w kierunku Sulechowa z Trasy Północnej oraz z Osiedla Pomorskiego i trasy głównej drogi krajowej S3 od strony Nowej Soli.

Zielona Góra – Zawada:

  • Samochody ciężarowe zostaną skierowane na drogę wojewódzką DW279 przez Jany i Przytok w kierunku mostu w Milsku.

Dodatkowo na moście w Cigacicach wszystkie sygnały świetlne zostaną wyłączone, a ruchem będą kierować obecni na miejscu funkcjonariusze.

Zachęcamy kierowców do śledzenia aktualnych informacji oraz do zaplanowania swojej trasy podróży z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień. Organizator protestu zobowiązał się do wcześniejszego informowania o ewentualnych utrudnieniach w ruchu drogowym.

Do 20 marca można się spodziewać podobnych utrudnień.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE