niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrzejechał przez deptak... ciężarówką

Przejechał przez deptak… ciężarówką [NAGRANIE]

Zielonogórska policja udostępniła nagranie z Miejskiego Monitoringu, na którym widać mężczyznę przejeżdżającego przez deptak ciężarówką. Kierowca nie miał uprawnień, aby jechać na starówkę, tym bardziej z pełną naczepą. Tłumaczył się tym, że taką drogę pokazała mu nawigacja.

Niedawno na deptaku przechodnie bardzo się zdziwili na widok wielkiej ciężarówki, która przemierzała przez starówkę. Od strony Filharmonii Zielonogórskiej na deptak wjechał jeden z kierowców, który nie był do tego uprawniony. Przejechał ulicami deptaka aż do ulicy Kupieckiej i z niej zjechał na ulicę Bohaterów Westerplatte. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery Miejskiego Monitoringu.

Jak informują zielonogórscy policjanci, na szczęście w tym dniu i w tym czasie na deptaku ruch był niewielki. Kierowca miał dużo szczęścia, że udało mu się wydostać z krętych ulic starówki. Niestety, taka przygoda nie zakończyła się bez zniszczeń. Jadąc deptakiem, pojazd uszkodził m.in. latarnię, znak drogowy oraz nasadzenia. Obyło się jednak bez wypadków z udziałem pieszych, którzy wtedy przechadzali się po deptaku.

Kierowca nie pozostanie bez kary. Za wykroczenia, które popełnił otrzymał od policjantów mandat w wysokości 1100 złotych oraz 8 punków karnych. Będzie musiał także zapłacić za uszkodzenia, które spowodował, jadąc deptakiem.

Funkcjonariusze przestrzegają przed bezwarunkową ufnością sprzętom elektronicznym, w tym nawigacjom samochodowym. Kierowca, który przejechał przez deptak ciężarówką, tłumaczył się tym, że taką trasę pokazała mu właśnie nawigacja. Przed wjechaniem na dany teren przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na oznakowanie. Warto też sprawdzić trasę, którą pokazuje nam urządzenie, zanim wyruszymy w drogę, aby być gotowym na każdy wypadek.

Nagranie ze zdarzenia:

Nagranie udostępnione przez Policję Zielona Góra.

✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE