poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZGK rozdaje pakiety worków na odpady selektywne na cały rok

ZGK rozdaje pakiety worków na odpady selektywne na cały rok

Ruszyła dystrybucja worków na odpady selektywne, czyli na szkło, papier oraz plastik. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej zostawią mieszkańcom pełen pakiet worków na cały rok w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Do mieszkańców Zielonej Góry oraz okolicznych sołectw wkrótce trafi pakiet worków na odpady selektywne na cały rok. Mowa tu o workach na papier, szkło oraz plastik, które są zabierane od mieszkańców co dwa tygodnie. Roczny pakiet otrzymają mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej.

W pakiecie na cały rok znajduje się 60 żółtych worków na tworzywa sztuczne i metale, 40 niebieskich worków na papier oraz 20 zielonych worów na szkło. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie mógł poprawnie segregować odpady i od razu wrzucać je do odpowiedniego worka.

Na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Komunalnej znajdują się harmonogramy odbioru odpadów na rok 2024 z podziałem na odpady zmieszane, odpady selektywne oraz odbiór gabarytów. Pełną rozpiskę wywozu kolorowych worków w mieście Zielona Góra znajdziecie TUTAJ, a w sołectwach – TUTAJ.

Dlaczego warto segregować odpady?

Przede wszystkim od początku 2021 roku w Polce obowiązuje powszechny obowiązek segregacji odpadów komunalnych. W związku z tym każdy z mieszkańców otrzymuje od miasta worki na odpady selektywne. Recykling ma wiele zalet, które przyczyniają się dla dobra planety, a więc i naszego.

Dzięki recyklingowi część odpadów może zostać ponownie wykorzystana, co wpływa na zmniejszenie zużycia niektórych surowców i energii. Tym samym ogranicza się emisję substancji szkodliwych.

Mając takie możliwości, warto wprowadzić nawyk segregacji odpadów na stałe w swoich codziennych życiach.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE