czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Zieloną Górę

Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Zieloną Górę

Już w najbliższy czwartek, 30 listopada, zielonogórzanie mogą wybrać się na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, dr hab. Marcinem Wiąckiem. Rozmowa odbędzie się w Filharmonii Zielonogórskiej.

Rzecznik Praw Obywatelskich, dr hab. Marcin Wiącek, który urząd sprawuje od lipca 2021 roku, odwiedzi Zieloną Górę. Spotkanie będzie prowadzone w formie rozmowy z adwokatem Filipem Wozińskim (obecnym Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze). Rozmowa będzie toczyć się wokół tematu głównego, którym będą aktualne wyzwania w obszarze praw człowieka.

Wiącek jest nie tylko Rzecznikiem Praw Obywatelskich, ale także prawnikiem i nauczycielem akademickim. Habitację otrzymał w dziedzinie nauk prawnych na Uniwersytecie Warszawskiem w 2013 roku. Oprócz tego zajmował się prawem oraz sądownictwem konstytucyjnym, które opisywał w swoich publikacjach naukowych. Pisał także o ochronie praw człowieka, więc temat czwartkowego spotkania jest mu bliski.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, nie są wymagane bilety. Rozmowa Wozińskiego z Wiąckiem rozpocznie się w czwartek, 30 listopada, o godzinie 15:00 w Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej. Mogą w nim wziąć udział nie tylko adwokaci, ale wszyscy mieszkańcy Zielonej Góry zainteresowani poruszaną tematyką.

Wydarzenie jest organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielonej Górze wraz ze współorganizatorami Katedrą Prawa i Integracji Europejskiej, Wydziałem Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE