niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSkuteczna akcja zielonogórskiego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową

Skuteczna akcja zielonogórskiego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową

Po raz kolejny zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową złapali dealera narkotyków, który działał na terenie Zielonej Góry. U podejrzanego mężczyzny znaleziono m.in. marihuanę oraz amfetaminę. Zatrzymany trafił do aresztu.

Policjanci z Zielonej Góry od lat prowadzą skuteczną walkę z handlarzami narkotyków, co zostało ponownie potwierdzone przez zatrzymanie 22-letniego zielonogórzanina w miniony piątek, 16 lutego. Działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziły do zabezpieczenia znacznych ilości substancji odurzających oraz do postawienia zarzutów związanych z ich sprzedawaniem.

Interwencja policji miała miejsce po otrzymaniu informacji o podejrzanym mężczyźnie, który miał prowadzić nielegalną działalność w jednym z bloków na zielonogórskim osiedlu. Po wejściu do mieszkania policjanci natychmiast zauważyli niepokojące oznaki, które potwierdziły się podczas przeszukania. W lokalu znajdowały się różnorodne narkotyki, w tym marihuana i amfetamina, oraz inne substancje, których posiadanie i sprzedaż w tych ilościach jest zabroniona, w tym leki silnie działające, wymagające recepty.

22-letni podejrzany od samego wejścia funkcjonariuszy zachowywał się nerwowo, co dodatkowo potwierdzało podejrzenia policjantów. Po zabezpieczeniu dowodów oraz przeprowadzeniu dalszych czynności, mężczyzna zostanie postawiony przed sądem. Na podstawie zgromadzonych materiałów Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, co zostało zatwierdzone przez sąd. Obecnie podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie ich do wprowadzenia na rynek.

Dzięki skutecznym działaniom policji i współpracy z organami ścigania kolejny handlarz narkotyków został wyeliminowany z rynku, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Rola policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej pozostaje kluczowa, a ostatnie zatrzymanie to kolejny dowód na skuteczność ich działań.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE