niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSpotkania z podróżnikami. W bibliotece fotorelacja Grzegorza Woźniakowskiego

Spotkania z podróżnikami. W bibliotece fotorelacja Grzegorza Woźniakowskiego

W ramach cyklu spotkań z podróżnikami w środę, 17 stycznia, jedną z filii Biblioteki Norwida odwiedzi podróżnik Grzegorz Woźniakowski, który opowie i pokaże na zdjęciach swoje przygody z Japonii. Wydarzenie poprowadzi Zofia Tomala.

Tym razem w filii numer 12 Biblioteki Norwida w ramach spotkań z podróżnikami zielonogórzanie będą mogli poznać historię Grzegorza Woźniakowskiego pod hasłem: „Byle dalej – Japonia”. Podróżnik opowie o swoich przygodach z Japonii, które zapisał w dzienniku pod tym samym tytułem. Te historie nie zostały jeszcze wydane, więc w Bibliotece Norwida będzie je można posłuchać przedpremierowo.

Grzegorz Woźniakowski oprócz bycia podróżnikiem, jest także nauczycielem oraz miłośnikiem wycieczek rowerowych. Interesuje się światem, zarówno tym bliskim, jak i dalekim. Stąd m.in. zrodziły się jego plany o podróży do dalekiej Japonii. Najpierw jednak poznawał bliższą okolicę, podróżując właśnie rowerem. Później zaczął zwiedzać i odkrywać ciekawe miejsca w Polsce, a gdy przyszła okazja udać się dalej, postanowił wyruszyć, jak sam mówi, na kraj świata.

Podróżnik często podróżuje m.in. pociągami, wtedy także podziwia zmieniający się za oknem krajobraz, oglądając z siedzenia mijającą okolicę. Grzegorz Woźniakowski mówi, że nigdy lubi spać podczas swoich podróży, bo wtedy nie może podziwiać tych wszystkich widoków.

Dzięki swoim wycieczkom do różnych zakątków świata, obudził w sobie także chęć nauki nowych języków, aby choć trochę porozmawiać z mieszkańcami zwiedzanych krajów i miast. Jak twierdzi, nawet znikoma znajomość języka otwiera wiele drzwi i serc, dając zupełnie nowe możliwości.

W trakcie środowego spotkania podróżnik zaprezentuje swoją fotorelację z podróży z wyspy leżącej u wschodnich wybrzeży Azji, czyli Japonii. Opowie także o swojej wyprawie i przygodach, które przeżył. Jego rozmowa z Zofią Tomalą rozpocznie się o godzinie 16:30.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE