poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻarySpotkanie Wojewody z żarskimi samorządowcami

Spotkanie Wojewody z żarskimi samorządowcami

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził dziś Tuplice, tam spotkał się z samorządowcami. Tematem rozmów była m.in. druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dziś o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Tuplicach, Wojewoda Lubuski spotkał się z samorządowcami z powiatu żarskiego. Była to okazja do podsumowania pierwszej edycji Rządowego Funduszu #PolskiŁad: Programu Inwestycji Strategicznych, jak również zapoznania się i omówienia kolejnych, niezbędnych inwestycji, na których realizację dzięki drugiej edycji programu liczą samorządowcy.

Przypominamy, że powiat żarski oraz jego gminy otrzymały w ubiegłorocznej edycji Polskiego Ładu 92 016 523,97 zł. Najwięcej funduszy popłynęło do powiatu – 14 960 000 zł, natomiast druga była gmina Miasto Żary – 13 095 000 zł. Planowane inwestycje to m.in. rozbudowa żarskiego szpitala oraz poprawa efektywności energetycznej żarskiego ratusza.

Od pierwszego dnia, gdy jestem wojewodą, powtarzałem, że dla mnie kontakt z samorządowcami jest bardzo istotny. W związku z tym, abym jako wojewoda mógł ich rzeczowo i racjonalnie wspierać podczas spotkań w ministerstwach czy podczas konwentu wojewodów, muszę mieć wiedzę na temat lokalnych problemów. Tej wiedzy nie zdobywa się siedząc za biurkiem. Trzeba z samorządowcami rozmawiać – podkreślał podczas spotkania wojewoda.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.7 ° C
4.4 °
1.1 °
84 %
3.1kmh
96 %
pon.
2 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
16 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE