wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPolicjant wskoczył do lodowatej wody, by ratować życie kobiety

Policjant wskoczył do lodowatej wody, by ratować życie kobiety

Spacerująca blisko swojego domu mieszkanka Wilkowa, zwróciła uwagę na samotnie siedzącą kobietę na pomoście nad jeziorem. Nikogo innego na plaży nie było.

Kiedy wróciła do domu, z okna wychodzącego na plażę zauważyła, że kobiety na pomoście nie ma, ale zostały tam jej rzeczy. Zaalarmowała męża i pobiegła w kierunku plaży. Po drodze, przy furtce napotkała mężczyznę, którego poprosiła o pomoc. Kiedy dobiegli do końca pomostu, potwierdziło się, że kształt, który dostrzegła w wodzie, to rzeczywiście człowiek.

Była to kobieta, którą wcześniej widziała na pomoście. Dryfowała na tafli jeziora z twarzą zanurzoną pod wodą. W tym momencie dobiegł mąż Pani Aleksandry, aspirant sztabowy Maciej Marczenia. Nie zastanawiając się, natychmiast rozebrał się i wszedł do lodowatej wody. Dopłynął do kobiety i holował ją do pomostu. W tym czasie na miejce przybiegł kolejny mężczyzna Pan Piotr Olszewski.

Policjantowi udało się podźwignąć nieprzytomną kobietę, trzymając się drugą ręką pomostu i podać mężczyznom na pomoście. Po ułożeniu kobiety rozpoczęli czynności reanimacyjne. Kolejna osoba w tym czasie dzwoniła pod numer ratunkowy, gdzie ratownik instruował jak pomóc kobiecie.

Kobieta nadal pozostawała nieprzytomna i została pilnie przetransportowana do szpitala w Świebodzinie. Z powodu wychłodzenia organizmu, policjant który ratował kobietę i przebywał około 15 minut w lodowatej wodzie, sam potrzebował wsparcia medyków. Finalnie po rozgrzaniu pozostał w domu.

Dzięki opiece medycznej personelu świebodzińskiego szpitala kobieta dochodzi do siebie, odzyskała także przytomność.

Ta historia pokazuje jak ważne jest zainteresowanie drugim człowiekiem i brak obojętności.

______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
10.9 ° C
10.9 °
10.9 °
63 %
2.8kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
18 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE