piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraStadion przy Wrocławskiej z nowym parkiem maszyn. Umowa podpisana

Stadion przy Wrocławskiej z nowym parkiem maszyn. Umowa podpisana

W poniedziałek, 6 listopada, Urząd Miasta Zielona Góra poinformował o podpisaniu umowy na budowę nowego parku maszyn na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69. Koszt inwestycji wynosi ponad 6,5 miliona złotych.

„Stadion żużlowy znów będzie placem budowy” – poinformował prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podczas konferencji prasowej. Miejsce pracy zielonogórskich żużlowców otrzyma nie tylko nowy park maszyn, który będzie się znajdować w obecnym sektorze gości, ale również nowe toalety na drugim łuku. Inwestycja za ponad 6,5 miliona złotych obejmuje także przebudowę sektora gości, który po pracach budowalnych będzie znajdować się bliżej drugiego łuku.

Do wykonania wszystkich prac, które mają umożliwić Falubazowi jazdę w PGE Ekstralidze, została zatrudniona firma Commercial Networks Service. Wykonawca przeprowadzi budowę nowego parku maszyn, w którym będzie 18 boksów dostosowanych do nowych przepisów.

Według harmonogramu prac budowa zakończy się przed pierwszymi treningami zielonogórskiej drużyny na torze. Jak poinformował Urząd Miasta Zielona Góra prace budowlane mają przebiegać tak, by odbywać się poza torem żużlowym.

We wtorek obiekt został przekazany wykonawcy, w celu jak najszybszego rozpoczęcia prac budowalnych. Nowy sezon PGE Ekstraligi powinien rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia 2024 roku.

Zielonogórski klub żużlowy za pomocą mediów społecznościowych poinformował kibiców, że jutro (w czwartek, 9 listopada) poznają pierwsze nazwiska nowych zawodników, którzy będą w drużynie na najbliższy sezon.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE