niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzecz"Ojcowie Niepodległości" w międzyrzeckim ratuszu. Wystawa dostępna dla mieszkańców

„Ojcowie Niepodległości” w międzyrzeckim ratuszu. Wystawa dostępna dla mieszkańców

Już w najbliższą sobotę, tj. 11. listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w wielu polskich miastach organizowane są różnego rodzaju uroczystości, spotkania i konferencje. Nie inaczej jest w Międzyrzeczu! W ratuszu przygotowano specjalną wystawę, na której przedstawiono sylwetki osób walczących o niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce

Święto Niepodległości to święto państwowe, obchodzone co roku 11. listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, które miało miejsce właśnie 11. listopada 1918 roku – po 123 latach zaborów.

Zgodnie z prawem jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Z uwagi na to, że w tym roku przypada on w sobotę to nieczynne będą sklepy, markety, galerie i inne instytucje działające w weekend.

Wystawa niepodległościowa w ratuszu w Międzyrzeczu

Do obchodów Święta Niepodległości po raz kolejny przyłącza się Międzyrzecz. Z tej okazji w Sali Ślubów w ratuszu otworzono wystawę poświęconą ojcom niepodległości, czyli społecznikom, działaczom i politykom, którzy w 1918 roku mieli swój udział w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Znajdują się tutaj sylwetki m.in. Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego i Ignacego Daszyńskiego wraz z dokładnym opisem ich osiągnięć.

Wystawa będzie czynna do 17 listopada. Można ją zwiedzać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego (w poniedziałki od 9.00 do 17.00, natomiast od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE