poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraŚwiąteczna atmosfera owładnęła zielonogórski deptak

Świąteczna atmosfera owładnęła zielonogórski deptak [GALERIA + NAGRANIA]

Jak co roku zielonogórzanie zebrali się na zielonogórskim deptaku, aby wspólnie rozświetlić nasze miasto. Frekwencja nie zawiodła. Mieszkańcy „zapalili” tysiące lampek i powitali świąteczną atmosferę.

Całe rodziny zebrały się przy fontannie na placu Bohaterów, gdzie rozświetliły się pierwsze świąteczne iluminacje w naszym mieście. Na miejscu obecny był także Święty Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami (prezydentem Januszem Kubickim i radnymi miasta) rozdawał słodycze dzieciom. Zielonogórzanie mogli od razu zobaczyć włączone światełka na jednej z trzech choinek w Zielonej Górze, a później kolejne uruchamiane iluminacje.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Pierwszymi atrakcjami, które mogli wspólnie włączyć mieszkańcy Zielonej Góry, to konstrukcja świetlna zamontowana na fontannie przy placu Bohaterów oraz świąteczny napis „Wesołych Świąt” wraz z reniferami.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Po rozświetleniu pierwszych iluminacji zgromadzeni mieszkańcy szli za Świętym Mikołajem w stronę pomnika Bachusa przy ulicy Kupieckiej. Po drodze po wspólnym odliczaniu włączały się kolejne świetlne ozdoby m.in. Święty Mikołaj na motorze przy pomniku Andrzeja Huszczy oraz świąteczne światełka przy latarniach.

Ostatnim przystankiem była choinka przy zielonogórskim ratuszu, jednak wcześniej zielonogórzanie poszli jeszcze na Plac Słowiański, gdzie stoi trzecia choinka w naszym mieście. Gdy i tam rozświetliły się świąteczne iluminacje, mieszkańcy przeszli na plac przy Ratuszu i po raz ostatni wspólnie odliczali, aby włączyć światełka na 13-metrowej choince podarowanej przez leśników (więcej o tym prezencie pisaliśmy TUTAJ). Tuż obok była rozstawiona scena, na której występowały zespoły Ars i Atut ze świątecznym repertuarem.

W tym roku za rozświetlenie deptaka w Zielonej Górze była odpowiedzialny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Galeria:

Nagrania:


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE