niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinAutobus odjechał bez uchodźców

Autobus odjechał bez uchodźców

Kilkoro pasażerów, w tym trzy kobiety, które uciekały z Kijowa przed wojną, zostali pozostawieni na jednym z leżących przy trasie parkingów w Świebodzinie.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 20 marca w Świebodzinie, na jednym z parkingów przy krajowej trasie nr 92. Kilkoro pasażerów, w tym trzy kobiety, które uciekły z Kijowa przed wojną, zadzwoniło po pomoc.

Na miejscu patrol ustalił, że podróżowali oni autokarem na linii Warszawa – Berlin. Podczas postoju, wyszli skorzystać z toalety. Kiedy z niej wrócili, okazało się, że autokar wraz z ich wszystkimi rzeczami odjechał. Jednej z pasażerek udało się nawiązać kontakt z poznaną pasażerką, która pozostała w autokarze.

Autokar rejsowy nie zawrócił. Pozostali oni tylko z tym co mieli przy sobie w momencie wyjścia z autokaru w obcym kraju i daleko od miejsca docelowego, gdzie mieli dojechać.

Policjanci ustalili, że za kilka minut, ze świebodzińskiej stacji odjeżdża pociąg Intercity, relacji Warszawa – Berlin. Dwójka pasażerów, niebędąca uchodźcami, oświadczyła, że są w stanie zapłacić za swoje bilety. Wszystkie osoby, które „utknęły” w tej trudnej sytuacji zostały przewiezione na stacje. W rozmowie z personelem pociągu trójka kobiet, która uciekła przed wojną, mogła kontynuować podróż do Berlina bez opłaty. Nawiązany kontakt z pasażerką pojazdu, pozwolił ustalić, że tam ich bagaże zostaną przekazane i w ten sposób mają oni odzyskać swoje rzeczy.

_____________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
15.8 ° C
15.8 °
15.8 °
79 %
6.2kmh
100 %
niedz.
16 °
pon.
9 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE