wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePo raz drugi zawieźli dary na Ukrainę

Po raz drugi zawieźli dary na Ukrainę

Kamil Kuśnierek z Gubina oraz Paweł Szwed z Łochowic po raz drugi zawieźli najpotrzebniejsze rzeczy dla mieszkańców Ukrainy.

Podczas minionego weekendu Kamil Kuśnierek ze Stowarzyszenia Esquadra oraz Paweł Szwed z Łochowic – gm. Krosno Odrzańskie – pojechali na Ukrainę z drugim transportem humanitarnym. W busie przewozili najpotrzebniejsze rzeczy dla tamtejszych mieszkańców, czyli głównie medykamenty i długoterminową żywność.

Pierwszy transport z Krosna Odrzańskiego i Gubina na Ukrainę wyruszył na początku marca. Po powrocie K. Kuśnierek i P. Szwed zapewnili, że dalej będą pomagać i pojadą ponownie na Ukrainę.

To było możliwie dzięki nieustającej zbiórce, w którą zaangażowali się mieszkańcy Gubina, Krosna Odrzańskiego oraz okolicznych miejscowości. Ponadto akcję humanitarną wsparli lokalni przedsiębiorcy i organizacje jak Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych 4×4 w Chlebowie oraz Młodzieżowa Grupa „Otwarte” w Gubinie. Na Ukrainę dotarło 150 kartonów środków medycznych, środków higieny, odzieży oraz żywności.

W rozmowie z Gazetą Lubuską K. Kuśnierek oraz P. Szwed opowiadali po powrocie, że podróż przebiegła bez komplikacji. Przyznali również, że krajobraz na zachodzie Ukrainy zmienia się w porównaniu do pierwszej wyprawy.

– Kiedy jechaliśmy z pierwszym transportem na Ukrainę, to poza porzuconymi samochodami nie natykaliśmy się na ślady wojny – mówił w rozmowie z Gazetą Lubuską K. Kuśnierek. – Tym razem było inaczej. Teraz w okręgu lwowskim widzieliśmy mnóstwo żołnierzy z długą bronią, umocnienia, więcej posterunków. Widać znacznie większą mobilizację w tamtej okolice.

Społecznicy z Gubina i Łochowic przyznają, że jeśli uda się zapakować kolejny bus z najpotrzebniejszymi rzeczami, to pojadą ponownie na Ukrainę. Przygotowanie takiego transportu potrwa jednak kilka tygodni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
4.6 ° C
4.9 °
0.8 °
76 %
3.6kmh
72 %
wt.
7 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE