czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinBlisko dwa promile i dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych

Blisko dwa promile i dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych

Policjant po służbie ze świebodzińskiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę.

Wracający ze służby (w nocy z 4 na 5 lutego), policjant z wydziału kryminalnego świebodzińskiej komendy zwrócił uwagę na nietypową sytuację na drodze. Jego uwagę zwróciły dwa auta, jedno stało na poboczu, a obok, na środku drogi następne. Kiedy dojechał do miejsca zatrzymania się samochodów, kierujący z auta, które zatrzymało się na środku jezdni, poinformował, że w pojeździe stojącym na poboczu prawdopodobnie jest pijany inny kierowca.

W trakcie rozmowy dwóch kierowców, auto stojące na poboczu ruszyło.
Policjant natychmiast, wraz ze świadkiem, swoimi pojazdami ruszyli za pijanym kierowcą.

Mundurowy jednocześnie poinformował dyżurnego o sytuacji oraz gdzie się znajdują. kierowca citroena, który uciekał stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Policjant, który go gonił podbiegł do pojazdu i po upewnieniu się, że pasażer, który był poturbowany nie potrzebuje pilnej pomocy medycznej , ruszył za kierującym, który uciekł z miejsca zdarzenia Z pomocą za policjantem ruszył świadek.

Mundurowy bardzo szybko zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. W badaniu stanu trzeźwości zatrzymany miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. W późniejszych czynnościach okazało się, że również nie posiadał uprawnień i miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie to 43-letni mieszkaniec gminy Szczaniec za, za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Słowa uznania należą się również dla drugiego kierowcy świadka zdarzenia, który widząc nietypowo zachowującego się kierowcę pojazdu, nie zignorował sytuacji, jak również pomagał w zatrzymaniu.

_____________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
słabe opady śniegu
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
99 %
2.1kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE