wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Około ośmiu tysięcy podpisów pod petycją o kardiochirurgię. Dołączysz?

Około ośmiu tysięcy podpisów pod petycją o kardiochirurgię. Dołączysz?

Trwa zbieranie głosów poparcia w sprawie utworzenia oddziału kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu. Internetową petycję podpisało już około ośmiu tysięcy osób, a chętni wciąż mogą dołączyć swój głos. Podpis można też złożyć stacjonarnie w Izbie Przyjęć szpitala przy ul. Dekerta.

Coraz więcej osób dołącza do wsparcia gorzowskiej lecznicy w dążeniach do uruchomienia kardiochirurgii. Petycja internetowa to jedno, ale głosy napływają z każdej strony.

Samorządowcy przygotowują swoje listy poparcia, Rada Seniorów również planuje przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie – przyznał Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Przypomnijmy: lecznica jest gotowa do uruchomienia oddziału. Na miejscu jest już wykwalifikowana kadra, dostępne są pomieszczenia, a nawet pieniądze, które mają zostać przeznaczone na sprzęt. Problem jednak w tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłasza kontraktu, a bez tego oddział nie może zacząć działać. Szpital co prawda ma już zarejestrowany oddział, ale bez kontraktu może świadczyć jedynie komercyjne usługi w tym zakresie (o czym pisaliśmy TUTAJ). A nie o to chodzi władzom placówki.

Mamy zaplanowaną masę działań, spotkań z mieszkańcami, seniorami, w których chcemy wyjaśnić w czym tak naprawdę jest problem i dlaczego oddział jest tak istotny – dodaje Robert Surowiec.

A dlaczego jest to takie ważne? Dlatego, że obecnie w regionie działa tylko jeden taki oddział, który znajduje się w Nowej Soli i zdecydowanie nie spełnia potrzeb wszystkich mieszkańców. Co więcej, przyjeżdżają tam pacjenci również z innych województw, a to z automatu „zabiera” miejsca lubuszanom. A choroby układu krążenie są jednymi z najczęstszych chorób dotykających ludzi w Europie, w Polsce są też przyczyną ponad 40% zgonów (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Każdy wciąż może podpisać internetową petycję, która znajduje się na stronie: www.szpital.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE