poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościDudley zabił 3 osoby, teraz nadciąga Eunice

Dudley zabił 3 osoby, teraz nadciąga Eunice

Tysiące interwencji Straży Pożarnej w naszym kraju, tak wyglądały ostatnie dwa dni. Niestety nadciąga kolejny orkan. IMGW wydało już ostrzeżenia, a także znany profil Lubuscy Łowcy Burz.

– Również i tym razem spodziewamy się powstania kolejnej linii konwekcyjnej, która dzisiejszego wieczoru (około godziny 20:00) wkroczy nad północno – zachodnią oraz zachodnią Polskę. W trakcie jej przechodzenia nie wykluczamy szkwałowych, prostoliniowych porywów wiatru, które będą przekraczały 100 km/h oraz pojedynczych komórek burzowych. – czytamy w ostrzeżeniu Daniela Stępnia z Lubuskich Łowców Burz.

IMGW również wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i obowiązuje ono od godz. 19.00 dzisiaj (18.02) do jutra popołudnia. Dla północnych powiatów jest to III stopień zagrożenia, dla południowych II stopień. Prawdopodobieństwo wystąpienia ocenia się na 90%.

Dużo bardziej zagrożony będzie tym razem północ Polski. Wszystko przez to, że Eunice przemieszcza się znad Wysp Brytyjskich w kierunku Skandynawii. Wzdłuż linii brzegowej może dojść nawet do 130-140 km/h.

Apelujemy o pozostanie w domach i usunięcie wszystkich luźnych przedmiotów ze swoich podwórek, tarasów i balkonów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.2 ° C
3.9 °
2.4 °
44 %
1.8kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE