czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Remont na Słonecznej z opóźnieniem. Prace powoli się kończą

Remont na Słonecznej z opóźnieniem. Prace powoli się kończą

Jak informują urzędnicy roboty na ulicy Słonecznej mają się skończyć w ciągu dwóch tygodni. Potem rozpoczną się miejskie odbiory, które sprawdzą jakość przebudowy. Wykonawca musi się też nastawić na ewentualne kary, bo remont ulicy znacznie się opóźnił.

Termin zakończenia prac na ulicy Słonecznej był kilkukrotnie przekładany. Najpierw roboty miały potrwać do końca listopada ubiegłego roku, potem termin ten przełożono na koniec grudnia, a w rezultacie… prace wziąć się toczą.

Z informacji przekazanych przez Wydział Dróg wynika, że prac na ulicy Słonecznej pozostało niewiele. To wylanie asfaltu i zrobienie wyniesionych przejść dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo. W opinii tego wydziału prace powinny zostać zakończone w okresie około dwóch tygodni, ale odbywają się one po terminie, a to będzie elementem rozliczenia z wykonawcą – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Gdy wykonawca zgłosi zakończenie inwestycji do pracy przystąpią urzędnicy, którzy sprawdzą jakość wykonania przebudowy. Po odbiorach naliczone też zostaną (wynikające z umowy) ewentualne kary dla wykonawcy związane z opóźnieniem remontu.

Przypomnijmy: ulica Słoneczna przebudowana została na około 700-metrowym odcinku. Jest tam nowa nawierzchnia, kanalizacja, oświetlenie czy chodniki.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE