czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościJak piją Lubuszanie? - wyniki ogólnopolskiego raportu

Jak piją Lubuszanie? – wyniki ogólnopolskiego raportu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza w wywiadzie dla radia RMF FM na pytanie odnośnie obecności alkoholu na zgrupowaniach kadry odpowiedział: – Ja sobie nie wyobrażam, że zaproszę pana czy kogoś i siedzicie bez niczego? – Czy to oznacza, że zawsze trzeba pić? Sprawdziliśmy jak piją i co piją Lubuszanie.

Badania zostały przeprowadzone przez analizę paragonów zamieszczonych przez użytkowników w aplikacji PanParagon. Badaniom podlegały dokumenty zakupu z datą w okresie od 1 sierpnia 2022 do 31 lipca 2023 r. Spośród kilkudziesięciu tysięcy anonimowych paragonów sporządzono raport dotyczący preferencji zakupowych użytkowników w ujęciu alkoholowym.

Jak wypada woj. lubuskie? Na ponad 13% paragonów pojawił się alkohol co stawia nas na 5 miejscu w Polsce. Najczęściej kupowanym trunkiem jest u nas piwo i pod tym względem nie odbiegamy od całego kraju. Pod tym względem zajmujemy 6 miejsce w Polsce (10,54%).

Na takim samym miejscu znajdujemy się pod względem zakupu wódki, co jest drugim najczęściej wybieranym napojem alkoholowym w Polsce (1,64%). Tutaj na pierwszym miejscu z wynikiem niemal dwukrotnie wyższym jest woj. podlaskie.

Jak przystało na „winne” województwo znajdujemy się w czołówce województw gdzie na paragonach znalazł się ten napój. Tutaj również zajmujemy szóste miejsce (1,21%). Różnica jednak do pierwszego miejsca nie jest już tak duża jak w przypadku wódki. Na czele znajduje się Wielkopolska (1,74%).

Na czwartym miejscu pod względem zakupów alkoholu znajduje się whisky. Tutaj spadamy o jedno oczko i zajmujemy 7 lokatę. Najwięcej „szkockiej” kupuje się w woj. warmińsko-mazurskim.

Cały raport obala jeden zasadniczy mit, że na wschodzie pije się więcej niż na zachodzie kraju. Na samym końcu zestawienia zakupu towarów alkoholowych wylądowało bowiem Podkarpacie.

PanParagon to aplikacja do wyszukiwania promocji oraz przechowywania paragonów. Dzięki anonimowym danym, które każdego dnia trafiają do naszego systemu mamy możliwość analizy cen produktów, realnej inflacji czy najnowszych trendów konsumenckich. Tym razem skupiliśmy się na obecności alkoholu na paragonach spożywczych w poszczególnych województwach – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE