piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTo oni przysłużyli się Lubuskiemu! Odznaki honorowe dla parlamentarzystów

To oni przysłużyli się Lubuskiemu! Odznaki honorowe dla parlamentarzystów

Waldemar Sługocki oraz Krystyna Sibińska otrzymali „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Wyróżnienia przyznane zostały przez radnych województwa, a parlamentarzyści nie kryli swojej radości.

Poseł Waldemar Sługocki oraz posłanka Krystyna Sibińska to kolejne osoby, które dołączyły do zaszczytnego grona „przysłużonych dla województwa”. Dzięki ich pracy i promowaniu województwa na arenie ogólnopolskiej, lubuskie mogło liczyć m.in. na dotacje do remontów czy niezbędne kontrakty.

Praca na rzecz naszego regionu to wielka przyjemność. Już blisko 18 lat zajmuję się pracą społeczną na rzecz województwa lubuskiego. Ale najważniejsze są obszary. Jako inżynier budownictwa wydawałoby się, że będę zajmować się tylko sprawami związanymi z infrastrukturą. Ale w pracy społecznej wychodzą różne problemy. Bardzo sobie cenię współpracę z seniorami, dziećmi, osobami niepełnosprawnymi. W ostatni czasie ważna jest dla mnie psychiatria dziecięca. Zależy mi, żeby w województwo lubuskie było województwem, gdzie dzieci, młodzież, rodzice i wychowawcy mogą znaleźć pomoc podkreśliła posłanka Krystyna Sibińska.

Wyróżnienie to przyznawane jest regularnie od 2006 roku.

Krystyna Sibińska

Krystyna Sibińska od 2011 roku sprawuje funkcję posła RP. Wcześniej, w latach 2008-2011 była radną oraz Przewodniczącą Rady Miasta w Gorzowie Wlkp.

W trakcie pełnienia swoich obowiązków wysłała do premierów i ministrów około 1300 interpelacji i zapytań poselskich dotyczących problemów Województwa Lubuskiego i jego mieszkańców.

Od początku swojej działalności w polityce podejmuje wiele ważnych i ciekawych inicjatyw dotyczących Lubuszanek. To właśnie ona organizuje m.in. konkurs Lady D. czy Miasteczko Kobiet (gdzie odbywają się warsztaty dot. m.in. dbania o zdrowie i urodę).

Posłanka nie stroni także od mediów i od lat prowadzi w lokalnej telewizji program pt. „Gorzowski bohater”, poświęcony wyjątkowym Lubuszanom, którzy swoją pasją, zaangażowaniem i pracą rozsławiają Region Lubuski w kraju i na świecie.

Jakby tego było mało, jest współautorką programu „Polska Seniora, a w lubuskich szkołach średnich i wyższych prowadzi zajęcia dot. parlamentaryzmu, podczas których przybliża młodym Lubuszanom zasady funkcjonowania państwa i tworzenia prawa.

Waldemar Sługocki

Z wykształcenia politolog, posłem na Sejm RP jest od 2019 roku. W swojej politycznej karierze pełnił też funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (2010-2011), Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (2015) oraz Senatora RP IX kadencji.

Od 2003 roku sprawdza się jako nauczyciel akademicki, związany najpierw z Instytutem Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, a następnie z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania UZ, na którym objął stanowisko profesora. W październiku 2015 r. został Kierownikiem Zakładu, obecnie Katedry Polityki Regionalnej.

Wcześniej pracował na stanowiskach urzędniczych w Zielonej Górze, a w 2007 roku był zastępcą burmistrza Żagania.

Waldemar Sługocki jest autorem ponad 100 artykułów i publikacji popularno-naukowych i naukowych z zakresu polityki regionalnej, wykorzystania funduszy Unii Europejskiej, samorządu terytorialnego, integracji europejskiej i polityki rolnej.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE