niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościJak zostać młodzieżowym radnym? Znamy szczegóły naboru

Jak zostać młodzieżowym radnym? Znamy szczegóły naboru

Urząd Marszałkowski prowadzi nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Organ będzie miał charakter konsultacyjno-doradczy i inicjatywny dla organów Samorządu Województwa Lubuskiego. Ogłoszono już nabór i wiemy co trzeba zrobić, aby się zgłosić.

Członkowie reprezentują głos młodzieży w dialogu z Sejmikiem i Zarządem Województwa. W skład wchodzi 30 radnych wybieranych spośród nadesłanych indywidualnych zgłoszeń. Chcemy nie tylko rozwijać ideę samorządności, ale też wspierać aktywność obywatelską – mówi w rozmowie z nami wicemarszałek Łukasz Porycki.

Jakie zatem zadania mają młodzieżowi radni? Mogą promować różne postawy obywatelskie, demokratyczne, organizować spotkania i wydarzenia, a także reprezentować młodych ludzi w działaniach samorządu województwa.

W naborze może wziąć udział każda osoba, która jednocześnie:

  • zamieszkuje na terenie Województwa Lubuskiego,
  • w dniu składania wniosku uczy się w szkole ponadpodstawowej lub uczelni wyższej działającej na terenie Województwa Lubuskiego,
  • spełnia pozostałe warunki określone w § 15 pkt 1 Statutu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego trwa dwa lata, a posiedzenia powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na pół roku. Dodatkowo członkom Sejmiku przysługuje zwrot kosztów przejazdu na posiedzenia oraz inne wydarzenia, podczas których będzie reprezentował Młodzieżowy Sejmik.

Do prawidłowo wypełnionej aplikacji poza wnioskiem należy złożyć oświadczenie pełnoletniego kandydata lub odpowiednio zgodę rodzica/opiekuna. Nabór trwa do 7 grudnia br.

Cała procedura, statut i dokumenty można znaleźć TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE