czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinKolejny orkan w Lubuskiem

Kolejny orkan w Lubuskiem

Uwaga Lubuskie! Przed nami bardzo niebezpieczne dni w pogodzie. Do naszego kraju zbliża się bardzo silny niż Ylenia, który został określony mianem orkanu Dudley.

Porywy wiatru mogą osiągać nawet 110-130 km/ h. Wiatr z południowego zachodu i zachodu. Nad ranem lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej jak czytamy z prognoz IMGW.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, nowosolskiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego, zielonogórskiego, żagańskiego, żarskiego, wschowskiego, miast: Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry.

W nocy ze środy na czwartek (16-17 lutego 2022), a także w czwartkowy poranek nad Lubuskiem przewijać się będzie chłodny front atmosferyczny, który może przyczyniać się do powstawania burz z wiatrem przekraczającym 110 km/h. Najbliższe dni w pogodzie będą bardzo wietrzne z intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie pojawią się także burze oraz odczuwające wahania ciśnienia.

Wietrzna pogoda towarzyszyć nam będzie aż do soboty, 19 lutego. Prognozuje się, że siła wiatru będzie osiągać w porywach nawet 110-115 km/h. Należy w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz, jeśli nie wymaga tego sytuacja, o niewychodzenie z domów i słuchać komunikatów ostrzegawczych.

Przed nadejściem silnych podmuchów najlepiej usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Należy również pamiętać o zwierzętach, zwłaszcza tych przebywających na zewnątrz oraz o samochodach. Nie należy parkować aut w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej. Należy również zachować szczególną ostrożność i zmniejszenie prędkości na nie osłoniętej drodze z otwartą przestrzenią.

______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
słabe opady deszczu
14.8 ° C
15.4 °
14.8 °
89 %
4.6kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
24 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE