wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPoznaj Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poznaj Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, który służy do komunikacji Policji ze społeczeństwem. Każdy mieszkaniec ma prawo zgłosić policji niebezpieczeństwa które zauważył w swojej okolicy.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, czyli w powiecie świebodzińskim, w 2021 roku odnotowano 704 zgłoszenia zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jak to wygląda w 2022?

Na 1 stycznia 2022 roku status zgłoszeń przedstawiał się następująco:do weryfikacji pozostały 4 zgłoszenia, odnotowano niepotwierdzonych 483 zgłoszeń, odnotowanych potwierdzonych 21 zgłoszeń, odnotowano potwierdzonych, wyeliminowanych 157 zgłoszeń, 34 głoszenia zakwalifikowano jako żart lub pomyłkę.

Jak korzystać z mapy?

  1. Zgłoszenie, które trafia do Krajowej Mapy Zagrożeń zapewnia nadawcy pełną anonimowość.
  2. Zgłoszenia można dokonać raz na dobę.
  3. Nie należy przez mapę utrudniać pracy służbom, rozwiązanie problemu często wymaga cierpliwości i czasu, czyli aż do przekazania informacji odpowiednim służbom. Wiele osób z niewiedzy to samo zgłoszenie powiela dzień w dzień. Powoduje to utrudnienie pracy służb. Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń, a jednocześnie zaznacza, że wykonywanie zgłoszenia w formie żartu jest karygodne.
  4. Należy pisać dokładnie, ale konkretnie i jak najprostszym językiem. Liczba znaków w tekście jest ograniczona, to może utrudniać niektórym mieszkańcom napisanie rzczeowo i na temat, ale ma to za zadanie konkretyzowania informacji.

Link do Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziesz TUTAJ

___________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
3.2 °
1.8 °
86 %
2.6kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE