sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinNowe obostrzenia od 15 grudnia

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

Mniej osób w restauracjach, barach, hotelach. 15 grudnia zaczną obowiązywać w Polsce nowe obostrzenia.

– Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała – mówił A. Niedzielski. – Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant Omikron.

Od 15 grudnia wprowadzone zostaną limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Także od połowy grudnia wprowadzone zostaną limity do 30 proc. w kinach, restauracjach. Przedsiębiorcy będą mieli obowiązek sprawdzania certyfikatów. Rząd wprowadza obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

– Od 15 grudnia wszystkie osoby, które przylatują do nas spoza strefy Schengen będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Mogą być to testy PCR lub antygenowe, są one obecnie równoważne – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że wciąż obowiązywać będzie obowiązkowa kwarantanna.

Fot. Ministerstwo Zdrowia


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
8.8 ° C
8.8 °
7.1 °
97 %
3.4kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE