czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubinOd czerwca szynobus zatrzyma się w Gubinie?

Od czerwca szynobus zatrzyma się w Gubinie?

PKP Polskie Linie Kolejowe SA potwierdziły, że od czerwca 2022 roku uruchomione zostanie kolejowe połączenie z pociągami pasażerskimi na linii Zielona Góra-Guben. Szynobus będzie też przejeżdżał przez Krosno Odrzańskie i Gubin.

Obecnie trwają prace remontowe na linii kolejowej oraz peronach. Połączenie było nawet reklamowane przez przez Związek Komunikacyjny Berlina i Brandenburgii.

– Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podróżni znów zyskają połączenie kolejowe na linii Zbąszynek – Gubin (nr 358) między Zieloną Górą a przygranicznym Guben – informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Do obsługi podróżnych przystosowanych zostanie pięć stacji i przystanków. Korzystnie zmienione zostaną perony w Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Krośnie Odrzańskim, Wężyskach i w Gubinie. Będzie właściwe oznakowane oraz niezbędne dla pasażerów informacje.

Pociągi pasażerskie wkrótce będą zatrzymywać się w Krośnie Odrzańskim i Gubinie?

Wcześniej nie było pieniędzy, a teraz…?

Jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobne, że pociągi w ogóle ruszą (na razie mówi się tylko o kursach weekendowych), ze względu na kiepską infrastrukturę kolejową na trasie Zielona Góra-Czerwieńsk-Guben. W lutym 2021 roku zorganizowano przejazd inspekcyjny, podczas którego potwierdzono, że konieczne są kompleksowe prace remontowe, aby po linii mogły kursować pociągi pasażerskie. Wówczas PKP PLK S.A. informowało, że nie ma pieniędzy na modernizację tej trasy w 2021 roku.

Teraz jednak PKP PLK S.A. informuje o tym, że środki na przeprowadzenie odpowiednich prac się znalazły. Te mają zakończyć się w kwietniu, a od czerwca kursy pociągów będą uruchamiane w weekendy, a także święta. Po dwie pary w niedziele i dni świąteczne, a także trzy pary w soboty. Możliwe, że regularne kursy pasażerskie pojawią się w nowym, rocznym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od grudnia 2022 roku.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
17.7 ° C
18.5 °
15.7 °
58 %
3.7kmh
0 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
17 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE