czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinNowy pawilon rehabilitacyjny w Świebodzinie - kolejki skrócą się o połowę

Nowy pawilon rehabilitacyjny w Świebodzinie – kolejki skrócą się o połowę

Wybudowany w rekordowym tempie nowy pawilon rehabilitacyjny przy Lubuskim Centrum Ortopedii oficjalnie otwarty. Od początku roku przyjmuje już pacjentów, a co najważniejsze w najbliższych dniach będzie miał pełne obłożenie. Nowy budynek lecznicy odwiedzili też parlamentarzyści oraz władze wojewódzkie.

Kilkanaście miesięcy temu, kiedy rozpoczynaliśmy tę inwestycję, mieliśmy obawy. To nasze bywanie tutaj wiązało się z presją, ale motywowaliśmy się nawzajem oraz dopingowaliśmy do tego, aby to ważne przedsięwzięcie doprowadzić do szczęśliwego końca, co jak widać się udało – mówił podczas uroczystości marszałek Marcin Jabłoński, który zauważył, że zrealizowanie takiego projektu w zaledwie rok to duże osiągnięcie.

Całkowita wartość inwestycji wynosiła blisko 45 mln zł. 50 proc. tej sumy to wkład samorządu województwa wraz z funduszami unijnymi, drugie 50 proc. przeznaczył szpital. Środki pochodziły z mechanizmu europejskiego REACT-EU. Nad całością czuwał wiceminister Rozwoju i Technologii Waldemar Sługocki

Na spotkaniu obecny był również nowy wojewoda lubuski Marek Cebula, który nie tylko gratulował prezes zarządu LCO Elżbiecie Kozak, ale zaznaczył, że Lubuszanie powinni bić się o lubuskie sprawy.

Jeśli my, Lubuszanie, nie zawalczymy o obiekty w Lubuskiem, to nie liczmy na to, że będzie o to walczyć Małopolska czy Mazowieckie. Albo się wszyscy skupimy na robocie i będziemy robili to wspólnie, albo będziemy grali do jednej bramki. Dziś jestem pod ogromnym wrażeniem tej inwestycji – mówił M.Cebula.

Zadanie wykonała lokalna firma Asbud, której przedstawiciele byli na sali. Dobrze przygotowany projekt pozwoli na skrócenie kolejek do usług rehabilitacyjnych:

– Zwiększamy naszą przepustowość, ponieważ do tej pory w starych budynkach rocznie przyjmowaliśmy na oddział rehabilitacji ok. 500 pacjentów. Obecnie będziemy mogli przyjmować 870 osób rocznie. Kolejki oczekujących będą mogły ulec zmniejszeniu z obecnego roku do nawet 18 miesięcy na 3, maksymalnie 6 miesięcy. Duże znaczenie ma jeszcze to, że na oddziale fizjoterapii ambulatoryjnej powierzchnia wzrosła czterokrotnie – wyliczała prezeska Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie Elżbieta Kozak.

Osobą, która dbała o cały projekt, był również były specjalista w LCO, a dzisiaj członek zarządu województwa Grzegorz Potęga, również odebrał największe podziękowania i gratulacje za przypilnowanie zadania.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
3.9 ° C
3.9 °
3.9 °
83 %
2.2kmh
90 %
czw.
9 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
6 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE