niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPosłanka Maja Nowak otwiera swoje biuro w Zielonej Górze

Posłanka Maja Nowak otwiera swoje biuro w Zielonej Górze

Posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni, otworzyła swoje pierwsze biuro poselskie w Zielonej Górze. Ma to być miejsce pracy, wsparcia dla mieszkańców, ale też punkt działania wolontariuszy. Poznaliśmy też plany posłanki na najbliższe tygodnie.

Biuro znajduje się w przyziemiu budynku przy Alei Niepodległości 7a/2. Wejście do niego prowadzi przez bramę pomiędzy Samorządowym Kolegium Odwoławczym, a Teatrem Lubuskim. To samo centrum Zielonej Góry i z pewnością dobra lokalizacja do realizowania poselskich zadań. Jak ma wyglądać praca w biurze poselskim?

Pierwsze wrażenia mamy od kilku tygodni, gdyż tyle biuro działało jeszcze nieoficjalnie. Cały czas się urządzamy i meblujemy. Co jednak najważniejsze są już ludzie, bo to oni będą tutaj pracować. Chcę, aby można było porozmawiać z mieszkańcami, aby dyżury mieli tutaj wolontariusze i nasi członkowie. Biuro po prostu ma żyć – mówi w rozmowie z nami posłanka Maja Nowak.

Szefową biura została Anna Stefanowicz i jak deklaruje parlamentarzystka mieszkańcy mogą się zwrócić z każdą sprawą i postaramy się pomóc. Wielu mieszkańców zwraca się z drobnymi sprawami dotyczącymi ich okolicy, jak wysypiska czy problemy sąsiedzkie.

Maja Nowak mówi, że jeszcze nie wie, czy będą kolejne biura na terenie województwa lubuskiego, gdyż chce, aby one działały, a nie tylko świeciły szyldem. Wszystko będzie wiadome podczas kilku miesięcy najbliższej działalności.

Pomysłów na działalność poselską jest całe mnóstwo, łącznie z gotowymi projektami, ale póki co przed nami poważne sprawy jak budżet państwa czy sprawa rozliczeń w tym Panów Wąsika i Kamińskiego. Na najbliższe dni i tygodnie to będzie sprawa numer jeden – dodała parlamentarzystka.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
13.3 ° C
13.4 °
12.9 °
38 %
2.7kmh
21 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE