poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościPaliwo, gaz, węgiel. Ceny idą w górę

Paliwo, gaz, węgiel. Ceny idą w górę

Krótki czas cieszyliśmy się tańszym paliwem. W górę poszły również ceny za gaz i węgiel. I to znacznie!

Wystarczy przejechać się po naszych miastach i zerknąć na ceny na stacjach paliw. Kwoty na tablicach znacznie przekraczają już próg 6 złotych i zbliżają się do 7. Ceny zresztą potrafią zmieniać się kilka razy dziennie.

Jak podaje TVN24 w czwartek w hurcie za metr sześcienny benzyny trzeba zapłacić więcej o około 200 złotych, a oleju napędowego nawet o blisko 400 złotych więcej niż dzień wcześniej. Eksperci i analitycy przewidują, że ceny na stacjach przekroczą próg 7 złotych.

Podwyżki dotknęły nie tylko cen paliwa, ale również gazu czy węgla. W tym przypadku kwoty znacznie wzrosły po ataku Rosji na Ukrainę. Rosja jest jednym z największych eksporterów gazu na świecie i na ten kraj nakładane są sankcje, które wpływają na ceny.

Jeszcze niedawno za butlę gazu w lokalnych sklepach można było kupić za mniej niż 70 zł. Obecnie cena oscyluje w okolicach 90 zł! – Na rynkach surowcowych mamy kolejną falę wzrostów cen ropy z 99 do 115 dolarów za baryłkę oraz skok cen gazu jednego dnia o kolejne 24 proc. – podają eksperci ING.

Rekordowe ceny zanotowano również w przypadku węgla. Business Insider podaje, że cena węgla energetycznego nigdy nie była tak wysoka. W środę przekroczyła 400 dol. za tonę po raz pierwszy w historii. Przed lutym nie przebiła ani razu nawet 300 dol. Odbija się to na cenach w naszych sklepach. Do niedawna klienci mogli kupić tonę węgla za ok. 1300 zł. Teraz ta cena może wzrosnąć do 1900 zł!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.7 ° C
3.7 °
1.8 °
82 %
1.7kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE