czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.O tradycji i szczęściu pisali maturzyści. Jakie tematy pojawiły się na maturze...

O tradycji i szczęściu pisali maturzyści. Jakie tematy pojawiły się na maturze z polskiego?

Dzisiaj (04.05) rozpoczął się maraton maturalny. Na pierwszy ogień maturzyści zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 170 minut.

Jak zawsze matura z języka polskiego podzielona była na dwie części. Pierwsza zawierała pytania zamknięte i otwarte, w których uczniowie musieli się wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków i interpretacją załączonych tekstów.

Druga, wysoko punktowana część, to część pisemna, dotycząca napisania wypracowania na jeden z wybranych tematów. W tym roku uczniowie mieli do wyboru następujące tematy:

  1. Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.
  • Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.
  • Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij (wiersz Józef Baran „Najkrótsza definicja życia”).

A już jutro egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W środę natomiast języki obce.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
91 %
0.9kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE