niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPawilon rehabilitacyjny w Świebodzinie z wiechą. Kiedy zakończenie prac?

Pawilon rehabilitacyjny w Świebodzinie z wiechą. Kiedy zakończenie prac?

Postępy wykonawcy firmy Asbud są niesamowite. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku zaczynali od fundamentów. Dzisiaj już nad pawilonem zawisła wiecha. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec października. Wiele wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany.

W Lubuskim Centrum Ortopedii im. dr L. Wierusza sp. z o.o. w Świebodzinie dzisiaj święto. Zawisła wiecha, która w budownictwie symbolizuje zakończenie ważnego etapu budowy. W tym przypadku ukończenie stanu deweloperskiego.

To niezwykle ważny dzień dla największej w historii rozbudowy Lubuskiego Centrum Ortopedii. Ta inwestycja, którą obecnie widzimy w stanie surowym powstała w siedem miesięcy, co jest świetnym rezultatem mimo zimy i różnych warunków atmosferycznych – mówiła w rozmowie z nami Elżbieta Kozak, prezes zarządu szpitala – W budynku znajdzie się część rehabilitacyjna oraz 25 sal dwuosobowych z węzłem sanitarnym i wyjściem na taras. Na szczycie budynku znajdzie się taras rekreacyjny, który będzie spójny z otoczeniem parku. Będzie częściowo zadaszony i znajdzie się tam kawiarnia dla naszych pacjentów – dodaje.

Prezesa komplementowała włodarz województwa – Jest pani wzorem. W przyszłości również inne jednostki zdrowia powinny brać z pani przykład. Tym bardziej, że szpital już wykonał wiele inwestycji, również własnym wysiłkiem, a my staramy się go wspierać zakupami sprzętu wysokospecjalistycznego. To ważna i wyczekiwana inwestycja – podkreśliła Elżbieta Anna Polak.

Inwestycja realizowana jest za prawie 40 mln zł, z czego ponad 10 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej w ramach RPO. Zadanie wykonuje konsorcjum firm: Demiurg z Poznania i Asbud z Gronowa. To nie pierwsza inwestycja szpitalna w naszym województwie. Poseł Waldemar Sługocki cieszy się z tej strategicznej inwestycji.

To niezwykle specjalistyczna jednostka, która leczy specyficzne schorzenia. Cieszę się, że paradoksalnie okres covidu pomógł ten inwestycji, gdyż Komisja Europejska zrewidowała priorytety i można było zainwestować w infrastrukturę zdrowotną. Myślę, że LCO to taka jednostka ochrony zdrowia, która jest liderem nie tylko w naszym województwie, ale i w Polsce. Nowy pawilon sprawi, że świadczone usługi będą na jeszcze wyższym poziomie – mówił parlamentarzysta.

Wysokość obiektu wynosi 13,5 m, długość 63 m, szerokość 31,5 m. Pomieści 50 pacjentów na poziomie pierwszym. Budynek jest bardzo energooszczędny. To jest XXII wiek. Zgromadzeni na uroczystości mieli również okazję obejrzeć zrealizowaną część budynku. Grzegorz Potęga, czuwający nad inwestycją jest dobrej myśli i uważa, że pawilon będzie gotowy na otwarcie z nowym rokiem.

To przede wszystkim da nam komfort pracy. Jeżeli moi pacjenci będą zadowoleni to ja również. Dzisiaj mamy wspaniały młody zespół i moglibyśmy robić więcej wykonań niż przyznany kontrakt w wysokości 46 mln zł – mówi dyrektor ds. medycznych lek. Filip AdamcewiczObecnie zastanawiamy się nad połączeniem obecnego oddziału z tym nowo budowanym. Mając tyle łóżek rehabilitacyjnych moglibyśmy nie tylko realizować zadania dla naszych pacjentów, ale też z innych oddziałów ortopedycznych – dodaje.

Szpital obsługuje blisko 3 tys. pacjentów rocznie i realizuje blisko 100 protez miesięcznie i wiele innych czynności ortopedycznych. Niestety mimo tego, że wzrasta ilość usług to nie zmniejszają się kolejki pacjentów. Dyrektor Adamcewicz przewiduje, że bez większych nakładów dzisiaj można byłoby zwiększyć kontrakt o 50%.

W uroczystości udział wzięły również Posłanki Katarzyna Osos oraz Krystyna Sibińska, a także burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie małe
20.8 ° C
20.8 °
20.8 °
63 %
1.4kmh
42 %
niedz.
21 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
21 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE