piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPonad 450 interwencji straży, jedna osoba nie żyje. Skutki wichury w Lubuskiem

Ponad 450 interwencji straży, jedna osoba nie żyje. Skutki wichury w Lubuskiem

W nocy ze środy na czwartek (16/17.02) przez Polskę przeszła silna wichura, wiatr w porywach osiągał prędkość ponad 100 km/h. Niestety na skutek orkanu w województwie lubuskim zginęła jedna osoba.

Po raz kolejny wyjątkowo silny wiatr spowodował wiele szkód w całej Polsce. W województwie lubuskim straż pożarna musiała interweniować ponad 450 razy. Strażacy wyjeżdżali głównie do zerwanych dachów, powalonych drzew i połamanych gałęzi, które blokowały drogi i powodowały zagrożenie. Niestety jest też ofiara śmiertelna.

W Międzyrzeczu zginął mężczyzna w wieku 65 lat. Drzewo spadło na niego prawdopodobnie podczas jazdy samochodem. Przybyli na miejsce strażacy próbowali jeszcze ratować mężczyznę, wyciągnęli go spod drzewa i reanimowali, ale nie przyniosło to już żadnego efektu – poinformował Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej.

Najwięcej interwencji strażacy zanotowali na południu województwa. W Gorzowie wyjeżdżali zaledwie około 10 razy.

Jak zapowiadają synoptycy już w sobotę (19.02) po raz kolejny może bardzo mocno wiać, dlatego lepiej się do tego przygoptować.

Proszę dokonać oględzin miejsca zamieszkania, tarasów, podwórek, balkonów, ogrodów czy nie ma tam żadnych wolnostojących przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą spowodować poważne szkody. Jeśli nie ma takiej potrzeby lepiej  też nie wychodzić z domu, a w razie konieczności należy zdecydowanie unikać miejsca zadrzewionych. Wracając do domu podczas wiatru lepiej wybrać dłuższą drogę, a omijać np. parki, czyli te miejsca, w których połamane przez wiatr gałęzie mogą zrobić nam krzywdę – przestrzega Dariusz Szymura.

W przypadku zagrożenia należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Sytuację pogodową i nowe ostrzeżenia meteorologiczne można na bieżąco śledzić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: www.imgw.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
45 %
0.9kmh
99 %
pt.
27 °
sob.
25 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE