niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPrawie 12 milionów złotych na… śmietniki

Prawie 12 milionów złotych na… śmietniki

W Świebodzinie mają się pojawić nowoczesne pojemniki do segregacji śmieci. Nowoczesne i wyjątkowe, bo wyposażone w urządzenia skanujące, które będą sprawdzać kto i jak segreguje śmieci. Wszystko po to, aby zlikwidować odpowiedzialność zbiorową za brak segregacji.

Kompleksowy System Indywidualnej Segregacji Odpadów ma się opierać na inteligentnych śmietnikach. Kosze będą się otwierać automatycznie gdy zbliży się do nich mieszkaniec ze śmieciami. Skąd będą ,,wiedzieć,, że ktoś planuje wyrzucić śmieci? Stąd, że na każdym worku trzeba będzie nakleić specjalny kod QR (inny do szkła, plastiku, itd.). Kod zostanie odczytany i otworzy się klapa śmietnika odpowiadająca danej frakcji. Odpady zostaną następnie zważone i przypisane do odpowiedniego lokalu (dzięki wykorzystaniu systemu informatycznego SISO). Do centrali trafi też informacja o aktualnym napełnieniu pojemnika.

To jednak nie koniec, bo przy śmietnikach pojawią się także kamery kontrolujące kto wyrzuca śmieci i je segreguje oraz wyłapujące osoby podrzucające śmieci z innych terenów.

Wszystko po to, aby usprawnić segregację śmieci, a tym samym zlikwidować odpowiedzialność zbiorową.

Koszt zadania to niecałe 12 milionów złotych, przy czym ponad 11 milionów złotych to rządowe dofinansowanie z programu Polski Ład.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
bezchmurnie
19.8 ° C
22.6 °
19.8 °
58 %
2.9kmh
6 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE